terazmuzyka.pl
Koncerty 474V  
rf | 4 stycznia 2019
2

Jaromír Nohavica na dwóch koncertach w Polsce [DATY, BILETY]

Czeski bard, Jaromír Nohavica, wystąpi na dwóch koncertach w warszawskim klubie Stodoła. Sprawdź daty i ceny biletów.

Jaromír Nohavica po kilkuletniej przerwie powraca do Polski. Czeski bard da dwa koncerty w Polsce, 31 maja i 1 czerwca, oba w warszawskim klubie Stodoła. Bilety na koncerty są już w sprzedaży w cenie 129-169 PLN.

Piosenki Nohavicy mają bardzo różny charakter. Są wśród nich zarówno poetyckie, pełne zadumy ballady, jak i wesołe, wręcz rubaszne pieśni. Twórczość mieszkającego na pograniczu kultur na Śląsku Cieszyńskim artysty przesiąknięta jest również polskimi akcentami, Nohavica swobodnie mówi po polsku. Niektóre piosenki, zwłaszcza na koncertach, wykonuje w polskiej wersji językowej.

Choć swój pierwszy autorski album wydał w 1988 roku, to premierowym projektem studyjnym była płyta „Mikimauzoleum” z 1993 roku. Stała się ona jednym z najpopularniejszych czeskich wydawnictw muzycznych. Nowatorskie jak na owe czasy aranżacje stworzył Karel Plíhal. Kolejny projekt studyjny „Dziwny wiek” otrzymał Czeskie Grammy za płytę roku 1996. W 2009 roku ukazał się dwupłytowy album „Świat według Nohavicy”, z piosenkami autora w polskim tłumaczeniu i wykonaniu polskich artystów. Na początku 2013 roku jego utwór „Minulost” (w języku czeskim) trafił na pierwsze miejsce Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia i pozostawał tam przez kilka tygodni.

W 2017 roku piosenkarz wydał album pod tytułem „Poruba”, który chwilę po premierze zdobył wiele pozytywnych recenzji oraz uznanie w sieci.

Nohavica jest też aktorem. W 2002 roku wystąpił w filmie „Rok diabłaPetra Zelenki u boku Jaza Colemana z Killing Joke.

U boku Jaromíra Nohavicy gościnnie wystąpią Robert Kuśmierski – akordeon, pianino i Pavel Planka – instrumenty perkusyjne.

Rozkład koncertów:

  • 19:00 - otwarcie drzwi
  • 20:00 - początek koncertu
Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Nick [77.255.***.***] dodano: 04.01.2019, 18:03 #1
hej dziennikarze zawsze chętnie piszecie o tym jak jakiś muzyk hejtuje Trumpa czy walczy o konstytucję w Polsce, a nie piszecie o tym?

Czeski pieśniarz Jaromir Nohavica odebrał Medal Puszkina z rąk rosyjskiego prezydenta Władimira Putina. W niedzielę podczas uroczystości na Kremlu znalazł się wśród uhonorowanych za popularyzację języka i kultury rosyjskiej za granicą. Medale Puszkina - odznaczenia państwowe przyznawane za umacnianie współpracy i popularyzację języka i kultury rosyjskiej za granicą - prezydent Rosji wręcza zwyczajowo 4 listopada. Wtedy obchodzony jest Dzień Jedności Narodowej, święto ustanowione w 2004 roku. Upamiętnia ono rocznicę wyzwolenia Moskwy spod polskich rządów w 1612 roku i zakończenia okresu zamętu (Wielkiej Smuty), w jakim na przełomie XVI i XVII stulecia pogrążyła się Rosja.
Pokaż odpowiedzi (1)
Zobacz także
Koncerty 283V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group