terazmuzyka.pl
Pitbulek 7178V  
rf | 25 maja 2017
9

Jason Newsted (ex-Metallica) nie wspomina dobrze trasy z Guns N' Roses

Były basista Metalliki, Jason Newsted, wyjawił, dlaczego nie podobała mu się trasa z Guns N’ Roses.

Zespoły Metallica i Guns N’ Roses ruszyły we wspólną trasę latem 1992 roku. Była to jedna z najgłośniejszych i najbardziej dochodowych tras ówczesnych czasów, ale pokryła się także niesławą.

Guns N’ Roses wzmacnia ochronę

Zespół Guns N’ Roses regularnie spóźniał się na swoje występy, wzbudzając gniew fanów, część koncertów została odwołana po tym, jak James Hetfield został poparzony w wyniku eksplozji efektów pirotechnicznych, a przerwanie koncertu przez Axla doprowadziło do zamieszek w Montrealu.

W najnowszym wywiadzie dla Loudwire, ówczesny basista Metalliki, Jason Newsted wspomina tamtą trasę.

Chcieliśmy grać jako pierwsi, bo chcieliśmy grać punktualnie. Jeśli mamy wyjść na scenę o godzinie 20.01, to wychodzimy o 20.01. Zawsze tak było. To dlatego Metallica wciąż gra, rozwala wszystkich i sprzedaje więcej płyt.

Guns N’ Roses wychodzili na scenę, kiedy chcieli: pół godziny później, godzinę później, dwie godziny później. Kiedy chłopakowi [Axlowi] zachciało się wyjść, albo jego asystent kazał mu wyjść. (...) Podczas tej konkretnej trasy nauczyłem się, czego nie robić. Pokazali mi, czym nigdy nie chcę się stać i czego nigdy nie chciałbym robić. A chodzi o szaleństwa, wyrzucanie pieniędzy w błoto, brak szacunku dla ludzi, którzy dla ciebie pracują. Patrzenie z góry na ludzi, którzy dla ciebie pracują to najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić. Zwłaszcza w tym przemyśle. Widziałem, jak to robili i nie podobało mi się. Jako zespół byli mocni przez jakieś trzy i pół roku, a potem wszystko się rozpadło.

Cały wywiad z Jasonem Newstedem możecie obejrzeć poniżej.

Guns N' Roses przyjadą do naszego kraju 20 czerwca 2017 roku i wystąpią na gdańskim stadionie Energa w ramach „Not In This Lifetime Tour”. Jakiś czas temu organizatorzy ogłosili nazwy zespołów, które będą supportować Slasha i spółkę: Killing Joke oraz Virgin.

Zespół odwiedził nasz kraj dwukrotnie – w 2006 roku zagrał w Warszawie, a w 2012 w Rybniku – jednak koncert w Gdańsku będzie pierwszym koncertem Guns N’ Roses w naszym kraju ze Slashem i Duffem w składzie.

Komentarze (9)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
adwans [83.27.***.***] dodano: 25.05.2017, 11:31 #1
bzdury ,metallica stała się żałosnym bankomatem,nieszanującym nikogo,a w szczególności fanów,co ma oznaczać wciskanie płyt na siłę ludziom do zakupionych i tak już drogo biletów? Axl może i się spóźnia ale nie jest żałosnym hipokrytą jak te dekle z metalliki,zawsze był sobą i nikogo nie udawał,a metallica dlatego się utrzymała bo miała wysoką promocję,i mnóstwo przydupasów z kasą którzy wlewali w nich forsę jak leci,nie trawię tych przemądrzałków,niech wreszcie zejdą ze sceny bo tylko się ośmieszają karykatury,to już nie jest zespół (chociaż kiedy był?) tylko ogromne wariatkowo gdzie liczy się tylko kasa,ciągłe odcinanie kuponów i szczerzenie ząbków w wywiadach,kiedy kolejna nudna biografia ulricha,o tym jak poszedł do sklepu po pałeczki do perkusji?
Pokaż odpowiedzi (4)
mikeczewA [94.251.***.***] dodano: 25.05.2017, 13:45 #6
Żal mi Cię ....
Idź chociaż raz na kocert Metallicy a zmienisz zdanie!
Daemon [46.134.***.***] dodano: 25.05.2017, 22:16 #7
Do adwans
Bzdury piszesz koleś. Nie masz zielonego pojęcia muzyce. Metallica to światowa ikona muzyki. Axel i ten.jego cały zespół to farbowani rockmani. Nie.mają szacunku do fanów zwłaszcza do Polski. Przypomnij sobie wywiad sprzed lat o tym jak wypowiadali się o nas jeśli mansz wogóle pojęcie o czym pisze.
Pokaż odpowiedzi (1)
janusz [178.165.***.***] dodano: 26.05.2017, 09:59 #9
A ja obejrzę sobie Gunsow w Madrycie. Nie będę musiał oglądać Dody.
Komentarze (9 opinii) Skomentuj
Zobacz także
Koncert już wkrótce
  • Guns N' Roses
  • Data i miejsce koncertu: 20 czerwca 2017
    Gdańsk, Stadion Energa
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group