terazmuzyka.pl
Newsy 9526V  
rf | 2 kwietnia 2020
42

Jason Newsted wspomina mordercze koncerty z Metallicą

Były basista Metalliki przyznaje, że koncerty z tym zespołem nie należały do najłatwiejszych.

Jason Newsted przez wiele lat był basistą Metalliki i do dziś przyznaje, że był to najbardziej intensywny okres jego życia. Szczególnie pod względem fizycznym. W wywiadzie dla „Palm Beach Florida Weekly” Newsted wspomina, jak wielkim wysiłkiem fizycznym były koncerty Metalliki:

Przez 27 lat utrzymałem dokładnie taką samą wagę. Mogliśmy się zważyć przed koncertem i po i zawsze było dokładnie tak samo: w trakcie koncertu zrzucaliśmy półtora kilograma, czasem więcej. Ocenialiśmy koncerty po tym, ile koszulek zużyliśmy. Można było je wyżymać i napełnić całą butelkę. Cztery koszulki to całkiem niezły koncert. Każdy miał swój sposób, żeby utrzymać formę. Ja przez lata zabierałem na trasy rower.

Aktualnie Jason Newsted prowadzi znacznie spokojniejszy tryb życia. Teraz pracuje z zespołem Chophouse Band.


REKLAMA

1 kwietnia do sprzedaży trafił nowy „Teraz Rock”. W numerze piszemy między innymi o: Me And That ManLao Che, NightwishKissArturze RojkuYesMarillion i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[KUP TERAZ]

Komentarze (42)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Potas [188.147.***.***] dodano: 02.04.2020, 20:36 #1
Taaa półtorej kilo dziennie schudnąć od pogrania sobie przez półtorej godziny na basie i pomachania głową. Pajac nie wie co bredzi.
Pokaż odpowiedzi (11)
Buzz [31.60.***.***] dodano: 02.04.2020, 20:39 #13
Nie wiedziałem że Jason grał 27 lat w MetalliceUśmiech
Pokaż odpowiedzi (2)
Longinus dodano: 02.04.2020, 20:51 #16
Przereklamowana pozernia...
Pokaż odpowiedzi (2)
Metal48 lat [37.248.***.***] dodano: 02.04.2020, 21:45 #19
Widzialem ich 7 koncertow i jakos nie sadze zeby zmieniali tyle koszulek ale fakt ze koncert to ciezka sprawa, jednak to stare czasy.
Ja mam 48 lat i 37 lat w sluzbie metalu stare czasy malo kto pamieta non stop gazete muzyczna wydawana czarno biala w latach 80. Moze wiesio waiss albo wiesio krolikowski, kto pamieta muzyke mlodych z lat 80 gdzie grali cale metalowe plyty albo metalowe tortury w kazdy piatek pół metalowej płyty prowadził mann i rogowiecki. Pozdrawiam starych metali.
Pokaż odpowiedzi (8)
LkBass [91.232.***.***] dodano: 02.04.2020, 22:52 #28
Wszyscy niby psioczą na Jasona, a kto pamięta za życia Cliffa? Każdy wraca do show z Newstedem, czy to jego "Hey Hey" w Sad But True czy Od Wolf And Man do dzisiaj pubika to krzyczy, czy wspomina jego vocal w Creeping Death... Jason miał to coś w sobie, Cliff także i Robert również. Metallica to nie już chłopaki po 20tce...Czas dosięga każdego, niestety....
Pokaż odpowiedzi (2)
Moisze [31.60.***.***] dodano: 03.04.2020, 00:22 #31
Metallica jest naprawdę dobrym zespołem pop~metalowym...
Pokaż odpowiedzi (6)
Kozioł ofiarny [37.47.***.***] dodano: 03.04.2020, 03:34 #38
W końcu to metal, a nie jakieś pierdy. Samo granie może spocić, a co dopiero energiczny wycisk na scenie.
Zbukowski [91.193.***.***] dodano: 03.04.2020, 09:06 #39
Rozbraja mnie ten facet. To tak, jakbym ja wspominał moje osiągnięcia sportowe z podstawówki (Jestem po 30-stce). Było i minęło dawno temu. Facet po prostu jedyne co osiągnął, to te kilka lat grania w Metallice.
Pokaż odpowiedzi (1)
Jackaz [31.0.***.***] dodano: 03.04.2020, 09:50 #41
W czasach kiedy meta grała z Newstedem koncerty często mieli po 2.5 godziny. I dłużej. Więc myślę że mówi prawdę.. Granie na basie w Metallica to nie tylko stanie jak pajac i szarpanie strun. Wystarczy obejrzeć jakiś koncert z lat 90.
Kapa [89.204.***.***] dodano: 03.04.2020, 13:45 #42
Gupole i wjelcy znawcy dębu...e