terazmuzyka.pl
Koncerty 3211V  
rf | 9 marca 2018
0

Jedna z ogłoszonych gwiazd nie zagra na Open'er Festival?

Koncert na Open’er Festival zniknął z rozpiski trasy jednej z ogłoszonych gwiazd.

Jak informowaliśmy, na festiwalu Open’er miał wystąpić w tym roku zespół Dead Cross w którego szeregach są m.in. perkusista Dave Lombardo oraz wokalista Mike Patton. Koncert zaplanowany był na 4 lipca, czyli na pierwszy dzień festiwalu. Taką informację podali sami muzycy na oficjalnym koncie na Facebooku.

Nergal znowu będzie miał problemy z prokuraturą

Występu gwiazdy nie potwierdzili jednak organizatorzy festiwalu, a koncert teraz... zniknął z rozpiski trasy Dead Cross. Zaktualizowana rozpiska została opublikowana przez zespół wczoraj i nie ma na niej koncertu w Polsce. Możecie zobaczyć ją poniżej.

Czy oznacza to, że Dead Cross nie wystąpi w ogóle na festiwalu? Niekoniecznie. Być może grupa wciąż negocjuje z organizatorami szczegóły umowy. W każdym razie ma wolne terminy 4, 5 i 7 lipca.

Dead Cross to zespół, w którego skład wchodzą: perkusista Dave Lombardo (ex-Slayer oraz Suicidal Tendencies, Misfits), basista Justin Pearson (Locust, Retox), gitarzysta Michael Crain (Retox, Festival Of Dead Deer) oraz wokalista Mike Patton, znany z Faith No More oraz wielu, innych projektów (m.in. Tomahawk, Peeping Tom czy Fantomas, w którym grał wspólnie z Lombardo). Ten ostatni członkiem zespołu został w 2016 roku. Patton zastąpił na tym stanowisku Gabe’a Serbiana. Ich debiutancki album, zatytułowany po prostu „Dead Cross”, ukazał się na rynku w lipcu ubiegłego roku nakładem wytwórni Ipecac Recordings, która należy do Mike'a Pattona. Za jego brzmienie odpowiadał słynny producent Ross Robinson, który w przeszłości pracował m.in. z Kornem, Sepulturą czy Deftones.

Tegoroczny Open'er odbędzie się w dniach 4-7 lipca 2018. Będzie to już siedemnasta edycja tego istniejącego od 2002 roku festiwalu.

Pierwsza odsłona festiwalu Open’er odbyła się w Warszawie na Torze Stegny, a główną gwiazdą byli The Chemical Brothers. Od 2003 roku Open’er odbywa się w Gdyni. Najpierw miejscem festiwalu był skwer Kościuszki, a od 2006 roku jest to teren lotniska Babie Doły. Na Openerze wystąpiły do tej pory takie gwiazdy jak Prince, Coldplay, Sex Pistols, Faith No More, Red Hot Chili Peppers, Pearl Jam, Queens Of The Stone Age, Blur, Foo Fighters czy Radiohead.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group