terazmuzyka.pl
Newsy 949V  
szy | 29 grudnia 2017
0

Jerry Cantrell i Krist Novoselic na scenie z muzykami The Doors [WIDEO]

Jerry Cantrell, gitarzysta formacji Alice in Chains, oraz Krist Novoselic, basista legendarnej Nirvany, dołączyli do muzyków The Doors podczas specjalnego koncertu. 

Museum of Pop Culture, znajdujące się w Seattle w Stanach Zjednoczonych, od jedenastu lat na specjalnej gali honoruje wykonawców, którzy zmienili oblicze muzyki. W tym roku tego zaszczytu dostąpił zespół The Doors. Na scenie pojawili się znani goście, a także żyjący muzycy tej legendarnej formacji. 

Zmarł twórca programu MTV Unplugeed

W kompozycji „Love Her Medly”, pochodzącej z albumu „L.A. Woman” (1971), na gitarze zagrał Robby Krieger, oryginalny członek zespołu, a całość zaśpiewał natomiast Jerry Cantrell z Alice in Chains. 

Z kolei Krist Novoselic zagrał gościnnie na akordeonie w jednym z najbardziej znanych utworów w historii grupy, czyli „Light My Fire”, który znalazł się na debiutanckiej płycie z 1967 roku, wraz z dwoma żyjącymi muzykami The Doors - wspomnianym Kriegerem oraz perkusistą Johnem Densmore'm.

Legendarny koncert Doorsów w końcu na DVD!

23 lutego przyszłego roku ukaże się ostatni sfilmowany, a także czwarty od końca występ z wokalistą Jimem Morrisonem w składzie. Wspomniany koncert formacji The Doors miał miejsce podczas legendarnego festiwalu Isle of Wight w 1970 roku. Jego zapis nigdy w całości nie był oficjalnie dostępny. 

Całość została odpowiednio odświeżona, dzięki użyciu najnowszych technologii do korekty obrazu, a dźwięk z kolei został zmiksowany na nowo z oryginalnych taśm przez Bruce'a Botnicka, długoletniego współpracownika zespołu The Doors

Grupa wystąpiła na festiwalu Isle of Wight 30 sierpnia 1970 o godzinie 2 w nocy. Dała godzinny koncert, składający się z zaledwie z 7 utworów przed ponad 600-tysięczną publicznością. 

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 503V  
1

Peter Murphy (Bauhaus) miał zawał

rf | fot. Flickr user pfig | 15 sierpnia 2019
Newsy 540V  
2

Iggy Pop opublikował kolejny utwór z nowej płyty [WIDEO]

mg | fot. Alex Const | 15 sierpnia 2019
Newsy 1191V  
0

Shavo Odadjian: System Of A Down ma około 10 nowych piosenek

rf | fot. Frank Maddocks | 14 sierpnia 2019
Newsy 2864V  
Newsy 714V  
0

Phil Haggerty, gitarzysta zespołu Somos, nie żyje. Miał 28 lat

mg | fot. Carly Hoskins | 13 sierpnia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group