terazmuzyka.pl
Newsy 2883V  
rf | 24 marca 2020
37

Joe Elliott: Tylko Def Leppard i Iron Maiden przetrwali z NWOBHM

Wokalista Def Leppard twierdzi, że tylko dwa zespoły z New Wave Of British Heavy Metal przetrwały do dziś.

Joe Elliott w wywiadzie dla „uDiscover Music” stwierdził, że tylko zespołom Def Leppard i Iron Maiden udało się przetrwać do dzisiaj spośród zespołów nowej fali brytyjskiego heavy metalu.

Wokalista Def Leppard powiedział:

Tylko dwa zespoły przetrwały, czyli my i Iron Maiden, a jesteśmy drastycznie różni. Def Leppard dziś gra na stadionach i został włączony do Rock And Roll Hall Of Fame. A stało się tak dlatego, bo jesteśmy po prostu sobą, a nie częścią jakiegoś ruchu.

20 marca ukazał się box „The Early Years 79-81” Def Leppard, dokumentujący czasy płyt „On Through The Night” i “High ‘n’ Dry”. Na pięciu płytach CD znalazły się oryginalne płyty, a także nagrania ze stron B singli, miksy alternatywne, nagrania radiowe i koncertowe. Niektóre z nich nigdy wcześniej nie były publikowane.


REKLAMA

Już teraz zamówić możesz kwietniowego „Teraz Rocka”, który opublikowany zostanie – z powodów logistycznych – nieco później, czyli 1 kwietnia. W numerze piszemy między innymi o: Me And That ManLao Che, NightwishKissArturze Rojku, Yes, Marillion i wielu innych.

Pismo dostępne jest w przedsprzedaży – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[KUP TERAZ]

Komentarze (37)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Draq [85.193.***.***] dodano: 24.03.2020, 15:44 #1
A to pajac, Nagrali raptem 2 średnie płyty i puszy się jakby był niewiadomo kim. Do SAXON nawet nie ma startu.
Pokaż odpowiedzi (8)
Vampirro dodano: 24.03.2020, 16:02 #10
Ktoś tu pompuje swoje ego. Wyczuwam spięcie w powietrzu.
Gienek Szymoniak [195.20.***.***] dodano: 24.03.2020, 16:10 #11
Oj, Joe. Naprawdę lubię Def Leppard, ale po co takie nietrafione sądy?
Mantas [84.38.***.***] dodano: 24.03.2020, 16:38 #12
Jak przeglądam na Youtube koncerty Def Leppard z ostatnich 2-3 lat, to raczej stadionów nie widzę. No chyba że grali na festiwalach. Poza tym w Def Leppard tyle jest metalu ile rapu u Zenia Martyniuka. Pierwsze dwie płyty D.L. to rzeczywiście kawał świetnej muzyki. Potem już zaczęło się granie w stylu Briana Adamsa. Wydaje mi się że Joe chciał podbudować swoje ego i podnieść wartość swojej kapeli i zatracił właściwy osąd.
Pokaż odpowiedzi (2)
Iron [37.47.***.***] dodano: 24.03.2020, 16:54 #15
Lubie ich ale trochę go poniosło. A Judas Priest i Motorhead?!
Pokaż odpowiedzi (5)
Scheisskopf dodano: 24.03.2020, 17:20 #21
Oczywiście daliście się wszyscy wpuścić w maliny autorowi tego "newsa", który wypaczył swoim tłumaczeniem wypowiedź Elliotta. (celowo czy nie to juź inna sprawa).
Lubię sobie poczytać w oryginale fragmenty wywiadów cytowanych na tym portalu i tym razem też się nie zawiodłem. Elliott powiedział: "only two bands OF NOTE survived the NWOBHM tag - thats us and Iron Maiden". Dla nieznających lengłydźu wyjaśniam: Tylko dwa LICZĄCE (ew. czołowe) się zespoły przetrwały itd. Niby mała róźnica, ale jednak zasadnicza. Po prostu skromny Joe uznał, że taki Saxon nie zalicza się do liczących się (i w sensie komercyjnym ma zupełną rację, w sensie artystycznym to inna sprawa).
Tym niemniej autorowi newsa zalecałbym większą rzetelność, a komentującym więcej dystansu i nieufności wobec zamieszczanych tu treści (ich autorom dość często chodzi jedynie o wywołanie lawiny krytycznych komentarzy wobec osoby, która wypowiedziała jakieś rzekomo kontrowersyjne tresci, a nie o przekazanie rzetelnej informacji).
Pokaż odpowiedzi (2)
Bono [83.4.***.***] dodano: 24.03.2020, 17:32 #24
Jantar rządzi.
Jack In The Box [217.96.***.***] dodano: 24.03.2020, 21:02 #25
Def Leppard to nie jest NWOBHM, tylko prymitywny pudel glam/hair metal, dlatego dzisiaj grają na stadionach a Saxon w klubikach, bo te pudelki miały o wiele większą promocję w tym całym MTV,a co z takim diamond head?, widać liczy się tylko promocja jakiegoś kupska, kolo się wywyższa bo ma hall of fame,ale nie dziwne że się tam znalazł, bo tam wprowadzają takie popowe pudelkowe badziewia, jak np. bon jovi, madonna, whitney houston albo notorius b.i.g.
Pokaż odpowiedzi (2)
Dio [188.146.***.***] dodano: 24.03.2020, 23:44 #28
Nergal Pozorowany metal
ExiledAdrian [188.146.***.***] dodano: 25.03.2020, 03:57 #29
Yyy co¿? Iron Maiden ssie pałe Judasom? juz od dawien dawna a Dickinson nawet niechce sie do tego przyznać niech sie lepiej nie pokazuja, bo ostatbie albumy to totalne gonwo!!
Lukas [5.173.***.***] dodano: 25.03.2020, 08:26 #30
A leppard gra heavy metal? Pierwsze płyty były ok potem to raczej pop choć to moje skromne zdanie. Jeśli chodzi o Saxon to kawał dobrego Metalu!!!
A.P.Wood [5.60.***.***] dodano: 25.03.2020, 08:27 #31
Joe, tobie się chyba pomyliły kapele. IM od kiedy pamiętam gra na stadionach, a DL tylko na festiwalach. Poza tym wasz dorobek jest śmieszny..... Jedna płyta godna co najwyżej uwagi.... I to daaaawno temu. Odrobinę pokory..... Na ile dorastacie IM do pięt
iksiński [31.186.***.***] dodano: 25.03.2020, 14:06 #32
Porównanie Def Lepard do Iron Maiden?
Hmm. Trochę jak Kurski mówiący, że Zenek to Penderecki.
Nimson [178.159.***.***] dodano: 25.03.2020, 21:47 #33
No kurde, a Diamond Head, Saxon, Venom czy Judas Priest to co?
Artur Szczęśniak dodano: 25.03.2020, 23:52 #34