terazmuzyka.pl
Newsy 864V  
rf | fot. Micke Mejdén | 15 kwietnia 2018
2

Joe Lynn Turner (Rainbow, Deep Purple) trafił do szpitala

Były wokalista zespołów Rainbow i Deep Purple trafił do szpitala w Mińsku z powodu problemów z sercem.

Mieszkający na Białorusi Joe Lynn Turner trafił do szpitala w Mińsku z podejrzeniem zawału mięśnia sercowego. Cytowany przez rosyjską stację „RIA Novosti”, białoruski minister zdrowia, powiedział, że stan artysty jest stabilny.

Pięć najważniejszych momentów Rock And Roll Hall Of Fame 2018

Joe Lynn Turner został przetransportowany do szpitala karetką i aktualnie przebywa pod opieką lekarzy. O jego stanie poinformował także jego bliski przyjaciel, Graham Bonnet, który opublikował wspólne zdjęcie z podpisem:

Mój przyjaciel Joe trafił wczoraj do szpitala w Mińsku z powodu problemów z sercem. Razem z Beth-Ami i resztą Graham Bonnet Band życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia.

Joe Lynn Turner urodził się w 1951 roku w stanie New Jersey. Znany jest ze współpracy z wieloma zespołami. W latach 1980-1984 stanął na czele Rainbow Ritchiego Blackmore’a, z którym w 1981 roku nagrał jeden z najsłynniejszych i najpopularniejszych albumów tej grupy, „Difficult To Cure”. Przez krótki czas był także wokalistą Deep Purple, wydając z zespołem w 1990 roku album „Slaves And Masters”. To właśnie z nim w składzie, w 1991 roku, Deep Purple po raz pierwszy wystąpili w Polsce.

Możemy go znaleźć także na płytach Fandango, Mother’s Army i Sunstorm. Na koncie ma też kilkanaście albumów solowych. Ostatni jego solowy album studyjny z premierowym materiałem ukazał się w 2007 roku pod tytułem „Second Hand Life”.

Od pewnego czasu mieszka ze swoją żoną, Mają Kozyrewą w Mińsku.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Argillus [188.146.***.***] dodano: 15.04.2018, 16:42 #1
Zdrówka Joe!
Vampirro dodano: 15.04.2018, 17:41 #2
Joe ma pecha, bo gdzie nie poszedł to był porównywany do poprzednich wokalistów. Ja go tam lubię, ale zapomnieliście wymienić chyba najlepszy album na którym zaśpiewał: Odyssey Malmsteena.
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group