terazmuzyka.pl
Newsy 836V  
rf | 30 czerwca 2020
12

John Kelly (Type O Negative) wspomina Petera Steele'a: Uwielbiał błaznować

Były perkusista Type O Negative wspomina, jaką oryginalną postacią był Peter Steele.

John Kelly wiele lat spędził jako perkusista Type O Negative i miał okazję dobrze poznać Petera Steele’a. Zmarły w kwietniu 2010 roku, zaledwie w wieku 48 lat, Steele był bardzo charyzmatyczną i oryginalną postacią. A jaki był prywatnie?

W wywiadzie dla radia WRIF John Kelly mówi:

Peter przez większość czasu uwielbiał błaznować. Ciągle żartował, miał sarkastyczne, autoironiczne poczucie humoru. Zupełne przeciwieństwo tego, co było w muzyce. Kiedy pracowaliśmy nad płytą, zawsze poważnie podchodził do brzemienia i końcowego wyniku, ale poza tym lubił błaznować.

Zawsze chciał być zwykłą osobą, ale że był Peterem, okazywało się to niemożliwe. Założę się, że marzył o tym, żeby po prostu pójść do baru i wypić kilka drinków, ale gdy tylko wchodził do baru, wszyscy na niego zwracali uwagę. Nie mógł wyjść do sklepu koło domu, żeby mu się coś nie wydarzyło. Miał charakterystyczny wygląd: dwa metry wzrostu, długie czarne włosy i kły. Ludzie będą reagowali dziwnie, jeśli ktoś taki wejdzie do spożywczego (śmiech).

Type O Negative rozpadł się wraz ze śmiercią Petera Steele’a. Dziś John Kelly gra w zespole Glenna Danziga.


REKLAMA

Do sprzedaży trafił lipcowy numer „Teraz Rocka”, a w nim znajdziecie materiały o takich wykonawcach, jak Kazik, Morrissey, Within Temptation, Kansas, Trivium, Powerwolf, Bush, Mushroomhead, Edyta Bartosiewicz, Kasia Lins i wielu innych.

Numer dostępny jest w kioskach, a także w sprzedaży internetowej.

[LIPCOWY „TERAZ ROCK” – KUP TERAZ]

Komentarze (12)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
ToN [31.0.***.***] dodano: 30.06.2020, 12:31 #1
Jak dla mnie to był najlepszy wokalista oraz zespół
archod [89.76.***.***] dodano: 30.06.2020, 14:04 #2
Pierwsza kasete z ich utworami dostałem mając 18lat. Dzisiaj mam 46 a ich muzyka jest dla mnie nadal zjawiskowa Uśmiech
Pokaż odpowiedzi (1)
archod [89.76.***.***] dodano: 30.06.2020, 14:08 #4
Pierwsza kasete z ich utworami dostałem mając 18lat. Dzisiaj mam 46 a ich muzyka jest dla mnie nadal zjawiskowa Uśmiech
Wielebny Roman Niewiara [5.173.***.***] dodano: 30.06.2020, 14:58 #5
Piotrek Stalowy był mistrzem. Kiedy podali info że umarł, myślałem że to kolejny żart- jak wtedy kiedy cały zespół "sfingował" jego "pierwszą" śmierć... a okazało się, że to naprawdę. Wielka szkoda, wielka strata. Do dziś mam cichą nadzieję, że jakiś dziennikarz nagle "odkryje", że on jednak ma się świetnie.
Mantas [84.38.***.***] dodano: 30.06.2020, 15:51 #6
Muzyką TON jest ponadczasowa i zdecydowanie przetrwała próbę czasu. Niezwykle oryginalny styl zespołu i charakterystyczny koncept, który wyróżniał zespół wśród innych "metalowych" kapel lat 90+ powoduje ze ich muzyka przetrwala docdnua dzisiejszego.
jabco40 [83.23.***.***] dodano: 30.06.2020, 16:05 #7
Fantastyczny wokalista , jeden z najlepszych jakie słyszałem.Mam wszystkie płyty i chciało by się więcej. Bardzo charyzmatyczna postać.
Luk [83.4.***.***] dodano: 30.06.2020, 20:22 #8
Fajnie grali. Dobry klimat.
Dyngus [217.96.***.***] dodano: 30.06.2020, 20:30 #9
ten to dopiero był narkoman.
Five Fingers Fist Fuck [178.217.***.***] dodano: 01.07.2020, 07:12 #10
Muzyka, jakiej dzisiaj się już nie robi. Bo nikt nie potrafi.
Pyretta Blaze [87.116.***.***] dodano: 01.07.2020, 11:13 #11
Wspaniała muzyka, cudowny głos Petera. Chociaż minęło 10 lat ich muzyka dalej zachwyca. Nie tylko TON ale też Carnivore.
Kkk [37.47.***.***] dodano: 01.07.2020, 16:39 #12
Bardzo mi go brakuje. Na kolejne płyty czekałem jak dziecko na gwiazdkę. Słucham ich muzyki już ponad 25 lat i ciągle jestem zachwycony geniuszem tego człowieka. Dla mnie obok Elvisa Presleya i Jamesa Dio Peter to jeden z najlepszych wokalistów. Miał wielką charyzmę.