terazmuzyka.pl
Newsy 922V  
szy | 31 sierpnia 2018
0

Judas Priest uwielbiają odkurzać dawno niegrane utwory na żywo. Co tym razem przypomnieli?

W najlepsze trwa światowa trasa koncertowa Judas Priest. Podczas występu w Montrealu zespół zaskoczył fanów utworem, którego nie grał od... niespełna 40 lat!

Legendarna brytyjska formacja Judas Priest cały czas intensywnie promuje swój ostatni - bardzo ciepło przyjęty - studyjny album „Firepower”, który ukazał się w marcu tego roku. Po europejskich koncertach, przyszła pora ponownie odwiedzić Amerykę Północną, tym razem jednak w doborowym towarzystwie, obok grupy Deep Purple. Podczas środowego koncertu w Montrealu, muzycy zespołu - nie po raz pierwszy w tym roku - zaskoczyli fanów bardzo dawno nie wykonywanym utworem.

Judas Priest będą szukali nowego gitarzysty w przyszłym roku?

Chodzi o kompozycję „Delivering The Goods”, która znalazła się na albumie „Killing Machine” (który został wydany w USA pod innym tytułem: „Hell Bent For Leather”). Ostatni raz Judas Priest wykonali go na żywo w... 1980 roku. 

Niespodzianki na tej trasie nie są niczym nowym. Grupa, w ramach tegorocznych występów, odkurzyła już kilka perełek m.in. „Bloodstone”„Some Heads Are Gonna Roll”, na które fani czekali od ponad 20 lat. Rob Halford i spółka zaprezentowali także „Saints in Hell” pochodzący z płyty „Stained Class”, który wcześniej nigdy na żywo nie był grany. W setliście, ku uciesze wielu osób, pojawiły się także „Night Comes Down”„Tyrant” - po raz pierwszy (odpowiednio) od... 34 i 35 lat!

Warto także odnotować, że do repertuaru wskoczył „Desert Plains”. Choć w drugiej połowie 2015 roku pojawił się on w setliście, to jednak obecnie zespół sięga po tę kompozycję rzadko.

Huczne świętowanie

W przyszłym roku minie pół wieku od rozpoczęcia działalności przez Judas Priest. Grupa powstała w 1969 roku w angielskim Birmingham Czy fani mogą spodziewać się, z tej okazji, jakiś niespodzianek od formacji?

Rob Halford, w wywiadzie udzielonemu amerykańskiej stacji radiowej 93,3 WMMR, potwierdził, że grupa w 2019 planuje świętowanie okrągłego jubileuszu:

Dyskutujemy na ten temat od czasu do czasu wewnątrz zespołu, a także z naszą wytwórnią, promotorami i kierownictwem. Mamy kilka pomysłów i kiedy będziemy blisko czegoś do ogłoszenia, damy wam znać.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 126V  
Newsy 265V  
0

Bokassa, zespół grający w trasie z Metallicą, zapowiedział nowy album [WIDEO]

mg | fot. Thomas Stavø Johnstone | 24 kwietnia 2019
Newsy 924V  
0

Kortez zapowiada nowe wydawnictwo

rf | fot. Facebook | 24 kwietnia 2019
Newsy 651V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group