terazmuzyka.pl
Newsy 889V  
szy | 16 marca 2018
1

Justin Chancellor (Tool) współpracuje z hiphopowym zespołem

Basista zespołu Tool z pewnością na nudę w ostatnim czasie narzekać nie może. Tworzy wraz ze swoim macierzystą grupą nowy album, ponadto wspiera innych wykonawców. 

Amerykańska hip-hopowa formacja Death Grips poinformowała właśnie na swoich mediach społecznościowych, że na ich nowej płycie gościnnie zagra basista Justin Chancellor

Nine Inch Nails zapowiada nową płytę EP

Zespół powstał w 2010 roku w Kalifornii. Tworzą go raper MC Ride, perkusista Zach Hill i producent Andy Morin. W swojej muzyce łączą rap z takimi gatunkami jak m.in. punk czy industrial. Na swoim koncie formacja Death Grips ma pięć studyjnych albumów, ostatni z nich, zatytułowany, „Bottomless Pit”, ukazał się w 2016 roku. Obecnie muzycy pracują nad jego następcą, w czym pomaga im m.in. wspomniany Chancellor

Poniżej z kolei możecie zapoznać się z jednym z utworów zespołu Death Grips:

Warto także wspomnieć, że basista formacji Tool pojawi się gościnnie w dwóch utworach na debiutanckim solowym albumie Glacy, znanego ze Sweet Noise, który ukaże się w kwietniu. Na początku tego roku swoją premierę miała kompozycja zatytułowana „Oni przyszli”. 

Nowy album Toola

Telenowela z nowym albumem zespołu Tool - w roli głównej - dobiegła końca i w tym roku w końcu na rynku - wszystko na to wskazuje - ukaże się następca „10,000 Days”, od którego premiery mija już 12 lat. Kilka dni temu na oficjalnym profilu grupy na Facebooku pojawiło się specjalne oświadczenie (poniżej fragment):

Po latach pisania i aranżacji (i ponownego arażnowania) na strychu zespołu, mogę oficjalnie poinformować, że chłopaki przenieśli się do dużego studia, w którym rozpoczyna się proces nagrywania kolejnego albumu. Przez ostatnie kilka dni członkowie zespołu dostosowywali się pod względem dźwiękowym do nowego otoczenia – grzebiąc w ustawieniach sprzętu i ofertach cateringu [...].

Jeszcze nie wiadomo, kiedy ukaże się nowy album Tool. Wiadomo natomiast, że 20 kwietnia do sklepów trafi nowa płyta A Perfect Circle, zespołu w którym występuje wokalista Maynard James Keenan. Niewątpliwie grupa musi w najbliższym czasie pracować intensywnie nad piątym studyjnym albumem, aby wyrobić się przed startem trasy APC, która rozpocznie się 14 kwietnia. 

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Kokka [178.217.***.***] dodano: 19.03.2018, 07:14 #1
Od Sasa do Lasa. Tool, Glaca, Death Grips... Czekamy na Jarzębinę.
Zobacz także
Newsy 177V  
2

Sean Reinert (Death, Cynic) nie żyje

rf | fot. Shadowgate | 26 stycznia 2020
Newsy 120V  
0

Trupa Trupa zapowiada nowe wydawnictwo

rf | fot. Michał Szlaga | 25 stycznia 2020
Newsy 374V  
Newsy 694V  
0

Joe Payne (eks Nile, Divine Heresy) nie żyje

rf | fot. Shadowgate | 25 stycznia 2020
Newsy 253V  
3

HammerFall zaprasza na koncerty w Polsce [WIDEO]

mg | fot. Robert Tüchi | 23 stycznia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group