terazmuzyka.pl
Newsy 1322V  
szy I fot: archiwum zespołu M.T.void | 9 stycznia 2018
1

Justin Chancellor (Tool) wystąpi gościnnie na albumie Glacy

Glaca, najbardziej znany jako lider zespołu Sweet Noise, przygotowuje się do wydania swojej pierwszej solowej płyty. Wiadomo już, że zagra na niej... Justin Chancellor, muzyk grupy Tool. 

Piotr „Glaca” Mohamed, który jest znany chociażby z formacji Sweet Noise czy projektu My Riot, w ostatnim czasie swój czas poświęcał przede wszystkim na nagrywanie pierwszego solowego albumu, który już niebawem się ukaże. Jego szczegóły na razie nie są znane, poznaliśmy jednak pierwszego gościa (specjalnego), który na nim zagra.

Dave Mustaine (Megadeth) wspomina Malcolma Younga

Będzie nim basista zespołu Tool, Justin Chancellor, który zresztą z Glacą zna się nie od dziś. Panowie współpracowali ze sobą już w przeszłości. Muzyk amerykańskiej grupy współtworzył projekt M.T.void. Wiadomo, że Chancellor pojawi się w kompozycji zatytułowanej „Oni Przyszli”. Taka informacja pojawiła się na specjalnej grupie (Glaca Zone), która zrzesza fanów artysty na Facebooku. Premiera radiowa - jeszcze w tym tygodniu. 

Obaj muzycy po raz pierwszy się ze sobą spotkali podczas koncertu formacji Tool na festiwalu Rock in Park w czerwcu 2001 roku. Wówczas basista otrzymał płytę Sweet Noise zatytułowaną „Koniec wieku”. Kilka dni później, tuż przed pierwszym koncertem zespołu Tool w naszym kraju, który odbył się 19 czerwca 2001, Glaca oprowadzał muzyków po Warszawie. 

Glaca nie tak dawno założył swój oficjalny kanał na YouTubie, udostępnił na nim m.in. zapowiedź - jak się możemy domyślać - swojego debiutanckiego albumu. Na poniższym filmiku pojawiła się data 16.01.2018. Zapewne tego dnia poznamy szczegóły nadchodzącej płyty. 

Dyskografię Glacy zamyka wydany w 2013 roku album wspomnianego projektu M.T.void zatytułowany „Nothing's Matter”. Warto także nadmienić, że w 2016 , razem z Magikiem wystąpili ponownie pod szyldem Sweet Noise na festiwalach: w Cieszanowie, Jarocinie oraz w Aleksandrowie Łódzkim na Summer Dying Loud.

Co z nowym albumem Tool?

Wielu fanów cały czas zadaje sobie pytani czy nowy, piąty dopiero!, album zespołu Tool ukaże się w końcu w tym roku? Jest on już zapowiadany od dłuższego czasu, wciąż jednak prace nad nim się opóźniają. Coś jednak w obozie grupy drgnęło.

Perkusista Danny Carey w niedawnym wywiadzie dla portalu „Loudwire” stwierdził, że powinien się on ukazać w 2018:

.Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prawdopodobnie skończymy płytę w pierwszej połowie roku. Do tego dochodzą kwestie techniczne, produkcja. Ile to zajmie, nie jestem w stanie powiedzieć.

Dużo na to wskazuje, że nowy album grupy rzeczywiście nabiera powoli kształtów. Świadczy o tym wpis Toma Morello, gitarzysty Prophets of Rage i byłego lidera formacji Rage Against the Machine, na Instagramie. Muzyk zamieścił zdjęcie wraz z członkami grupy Tool i napisał:

Miałem zaszczyt być pierwszą osobą z zewnątrz, która usłyszała dzisiaj nową muzykę Toola. To wciąż na razie rzeczy instrumentalne, ale brzmiące epicko, majestatycznie, symfonicznie, brutalnie, pięknie, plemiennie, tajemniczo, głęboko, seksownie i bardzo toolowo. Po prostu - świetnie. Będę podekscytowany, gdy usłyszę skończony album.  

Ostatni studyjny album „10,000 Days” ukazał się w 2006 roku.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
SN [212.126.***.***] dodano: 10.01.2018, 09:55 #1
Coooooool
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group