terazmuzyka.pl
Koncerty 465V  
mg | 6 marca 2017
0

Kansas w Poznaniu. Bilety

Poznański koncert zespołu Kansas odbędzie się w lipcu tego roku. Do sprzedaży trafiły właśnie wejściówki na ten niezwykły występ.

Legendarna rockowa formacja Kansas ogłosiła niedawno, że drugi raz w swojej niespełna 50-letniej karierze zagra koncert w naszym kraju. Autorzy takich niezapomnianych przebojów jak „Dust In The Wind” czy „Carry On Wayward Son” pojawią się w Polsce 17 lipca tego roku w poznańskiej Sali Ziemi.

Kansas z teledyskiem do „Rhythm in the Spirit”

Podczas występów na odbywanej właśnie trasie grupa wykonuje klasykę z całego repertuaru, kładąc szczególny nacisk na materiał z multiplatynowego albumu „Leftoverture” (który właśnie obchodzi 40. rocznicę wydania), uzupełnioną o kilka utworów z najnowszej płyty (pierwszej po 16 latach przerwy) „The Prelude Implicit”.

Bilety w sprzedaży

Dziś o godzinie 10:00 do sprzedaży trafiły bilety na jedyny polski koncert Kansas. Wejściówki, które dostępne są w pięciu kategoriach cenowych, można znaleźć m.in. na stronie Ticketpro.pl. Opłata za bilet uzależniona jest od usytuowania – miejsca siedzące znajdują się na parterze, najbliżej sceny, a także na trybunie i antresoli. Ceny wahają się od 159 do 289 zł.

Kansas – „Dust In The Wind”:

Kansas – legenda rocka

Kansas to amerykańska progresywna grupa, która powstała w 1970 roku. Dla rocka amerykańskiego Kansas jest tym czym dla brytyjskiego były grupy Genesis, Emerson, Lake & Palmer czy Yes. Ponieważ jest jedną z niewielu grup amerykańskich, które włączyły się w nurt progresywnego grania. 

Cechą charakterystyczną Kansas jest bogate brzmienie oparte na obecności w składzie skrzypiec, dwóch gitar prowadzących, symfonicznego brzmienia instrumentów klawiszowych, łagodnie brzmiącego i silnego śpiewu oraz na rozbudowanej ornamentyce. Do tego trzeba dołączyć również interesujące liryczno-filozoficzne teksty.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Koncerty 360V  
3

Open'er Festival 2021 z kolejnymi gwiazdami w składzie

rf | fot. Iksnigo | 4 sierpnia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group