terazmuzyka.pl
Newsy 2949V  
rf | 15 czerwca 2019
27

Kat Luczyka wydał pierwszy od kilkunastu lat album. Posłuchaj go w całości [AUDIO]

Zespół Kat, na czele którego stoi gitarzysta Piotr Luczyk, powrócił z nowym albumem „Without Looking Back”.

Rok 2019 jest bardzo udany dla fanów Kata. W marcu wyszła płyta Kata i Romana Kostrzewskiego, „Popiór”, a teraz do sklepów trafiła pierwsza od kilkunastu lat płyta Kata Piotra Luczyka. Jej tytuł to „Without Looking Back”.

Zespół Kat powraca w składzie:

  • Qbek Weigel – wokal
  • Piotr Luczyk – gitara
  • Adam "Harris" Jasiński – bas
  • Mariusz Prętkiewicz – perkusja

Album „Without Looking Back” zapowiadany był od dawna, a ukazał się nakładem wytwórni Pure Steel Records, a w Polsce dystrybuowany jest przez Metal Mind Productions. Płyta dostępna jest w wersji CD i cyfrowej, a w lipcu ukaże się na winylu.

Znajdują się na nim następujące utwory:

  1. Black Night in My Chair
  2. Poker
  3. Medieval Fire
  4. The Race for Life
  5. Flying Fire
  6. Wild
  7. Walls of Whispers
  8. Let There be Fire
  9. More

Płytę można już odsłuchać w streamingu.

Jak oceniacie nowy album Kata? Spełnił wasze oczekiwania? Jak wypada w porównaniu z płytą Kata i Romana Kostrzewskiego? Napiszcie w komentarzach.

Sonda - wypowiedz się!

Jak oceniasz album Kata „Without Looking Back”?

5 (najlepiej)
20% (40 głosów)
4
16% (32 głosy)
3
19% (38 głosów)
2
18% (37 głosów)
1 (najgorzej)
26% (53 głosy)
Komentarze (27)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
TransRebel [93.176.***.***] dodano: 15.06.2019, 20:15 #1
OOO TAK!O wiele lepiej niż płyty z Romanem,tej gitary Piotra mi brakowało,wokal też lepszy niż poprzedniego wokalisty.Riffy cud miód malina,Piotr pokazuje kto jest prawdziwym Katem.Brawo!
Pokaż odpowiedzi (2)
Vampirro dodano: 15.06.2019, 20:36 #4
Postać z toporem z "666", lecące w kosmos trumny z "Oddechu..", kamienna trumna z dzieckiem to z "Róży". Coś przeoczyłem na tej okładce?
A muzyka (choć całej jeszcze nie słyszałem) brzmi mało Katowsko... i nieciekawie.
Pokaż odpowiedzi (1)
kwakus [89.229.***.***] dodano: 15.06.2019, 20:46 #6
takie ''amerykańskie'' granie do kotleta
człowiek51 [83.26.***.***] dodano: 15.06.2019, 21:34 #7
Komentarz ukryty [Pokaż]
Pokaż odpowiedzi (2)
Executioner dodano: 16.06.2019, 10:25 #10
Obiektywnie, jest bardzo słabo. Kat & RK też nie urywa dupy. Czekam na dalszy ciąg cyklu żywiołów Romana.
Ghul668 [205.201.***.***] dodano: 16.06.2019, 12:48 #11
Kat to Roman + Piotr. Inna kombinacja nie wchodzi w grę. Niestety już pewnie takiej nie uświadczymy.
Jarek [91.193.***.***] dodano: 16.06.2019, 18:02 #12
Porazka. TO 10razy lepsza jest ostatnia plyta prawdziwe Kata z Romane, tutaj sie jakis rock zrobil i te same solowki brzmiace.... nic ciekawego.
Cebul [83.20.***.***] dodano: 16.06.2019, 18:04 #13
Brzmi dobrze ale czemu taka krótka płyta? 5 minut muzyki. To jakiś żart?
Reza [37.47.***.***] dodano: 16.06.2019, 18:38 #14
Bardzo słaba płyta taki klasyczny heavy metal jakiego na pęczki na zachodzie. Szkoda
Pablo [195.110.***.***] dodano: 16.06.2019, 19:04 #15
KAT to tylko z Romanem bo to nie jest Kat
Brother73 [83.23.***.***] dodano: 16.06.2019, 19:25 #16
Kat był jeden - z Kostrzewskim.
arof [91.231.***.***] dodano: 16.06.2019, 22:44 #17
Wyrzeźbione na siłę gunwo.
Bob [5.173.***.***] dodano: 16.06.2019, 23:30 #18
Super! Kawał bardzo bobrze zagranej i wyprodukowanej muzyki.
yo [37.47.***.***] dodano: 17.06.2019, 01:11 #19
Nowy wokal urywa jaja. Muzyka to coś zupełnie innego niż stary Kat. Kto co lubi.
Pokaż odpowiedzi (1)
kahler [178.43.***.***] dodano: 17.06.2019, 11:36 #21
Okładka znamienna, znane wszystkim detale z historycznych wydawnictw Kata wywalone w kosmos :-) i mamy nowy rozdział, który się nazywa Power Metal. Nie oceniam, bo za stary jestem :-)
Dundersztyc [212.191.***.***] dodano: 17.06.2019, 14:27 #22
Ten nowy Kat przypomina mi twórczość polskiej supergrupy Wieko. Taki Janusz Rock dla ludzi pozbawionych gustu
Paweł [188.146.***.***] dodano: 17.06.2019, 16:16 #23
Sama gitara i riffy bardzo na plus, wokalnie, Romana nic nie zastąpi. W ostatniej płycie RK i KAT brakuje tej ostrości gitary, zadziorności, co jest tutaj.
Olka [87.248.***.***] dodano: 17.06.2019, 17:26 #24
Dno dna " hewi" metal dla wąsatych Januszy