terazmuzyka.pl
Newsy 768V  
szy | 11 sierpnia 2017
0

Kazik i Kwartet ProForma udostępniają nowy teledysk [WIDEO]

Kazik Staszewski w tym roku powrócił do tekstów swojego ojca, Stanisława. Tym razem jednak nie z Kultem, a z Kwartetem ProForma. W sieci pojawił się właśnie nowy teledysk. 

Do sieci trafił teledysk do kompozycji „Most” projektu Kazika Staszewskiego i Kwartetu ProForma. Jest to drugi singiel, który promuje album „Tata Kazika kontra Hedora”. 

Dezerter zdradza szczegóły trasy koncertowej

Za realizację najnowszego wideoklipu odpowiedzialni są Łukasz Jedenasty oraz Zuzanna Staszewska. Poniżej możecie zapoznać się z efektem końcowym:

Album „Tata Kazika kontra Hedora” (pierwotnie miał być zatytułowany „Syn Staszka”), który ukazał się 19 maja nakładem SP Records, powstał we współpracy z poznańskim Kwartetem ProForma i zawiera kompozycje do tekstów autorstwa poety Stanisława Staszewskiego, czyli ojca wokalisty. Tytuł oraz okładka nawiązują do dwóch płyt Kultu„Taty Kazika”, która ukazała się w 1993 roku, a także „Taty 2” (1996). Z kolei tytuł albumu nawiązuje do tekstu kompozycji „12 groszy”.

Obszerny wywiad z Kazikiem Staszewskim, a także rozmowę z Przemkiem Lembiczem, znajdziecie w czerwcowym numerze „Teraz Rocka”, który możecie kupić w naszym sklepie internetowym. Pojawiła się tam także recenzja albumu.

„Hedora” muzycznie i tekstowo jest rozpięta między tematami i brzmieniami cięższego kalibru [...], a rzeczami raczej błahymi [...]. Trudno też potraktować ją jako bezpośrednią kontynuację dwóch „tatów”. Zresztą sam Kazik zastrzega, że to jednak coś innego. Podejdźmy więc do niej bez wstępnych założeń, cieszmy się nośnym, przebojowym „Ta droga była daleka” i co najmniej kilkoma innymi, świetnymi kompozycjami

- pisał Jordan Babula. 

Krążek „Tata Kazika kontra Hedora” to kolejny rozdział we współpracy wokalisty Kultu z poznaniakami. Przypomnijmy: dwa lata temu na rynku ukazała się płyta „Wiwisekcja”, na którą trafiły kompozycje m.in. Silnej Grupy Pod Wezwaniem, Toma Waitsa, Nicka Cave'a czy Kurta Weilla. Muzycy sięgnęli także po utwory Stanisława Staszewskiego z płyt studyjnych Kultu, m.in. „Gwiazda szeryfa”. Co ciekawe, Kwartet ProForma zaczynał swoją przygodę od koncertowania w poznańskich pubach, gdzie wykonywał utwory z repertuaru Jacka Kaczmarskiego oraz Stanisława Staszewskiego. 

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group