terazmuzyka.pl
Newsy 1844V  
szy | 18 maja 2017
0

Kazik Staszewski i Kwartet ProForma prezentują nowy teledysk

Kazik Staszewski w 2017 roku powraca do tekstów swojego ojca, Stanisława. Tym razem jednak nie z Kultem, a z Kwartetem ProForma. Do sieci trafił właśnie teledysk do utworu, który promuje wydawnictwo. 

Nowy album Kazika Staszewski powstał we współpracy z poznańskim Kwartetem ProForma. Album „Tata Kazika kontra Hedora” (pierwotnie miał być zatytułowany „Syn Staszka”) ukaże się już jutro, 19 maja 2017 roku nakładem SP Records i będzie zawierał kompozycje do tekstów autorstwa poety Stanisława Staszewskiego, czyli ojca wokalisty.

Słynna gitara Jimiego Hendrixa trafi na aukcję

Nowy krążek powstał we współpracy z Kwartetem ProForma. Za muzykę odpowiadają Kazik oraz poznańska formacja. Utwory na albumie mają mieć różnorodny charakter - pojawią się nastrojowe ballady, nie zabraknie również bardziej rockowej odsłony. Tytuł oraz okładka nawiązują do dwóch płyt Kultu„Taty Kazika”, która ukazała się w 1993 roku, a także „Taty 2” (1996). Z kolei tytuł albumu nawiązuje do tekstu kompozycji „12 groszy”.

Do sieci trafił właśnie teledysk do utworu „Ta droga była daleka”, który jest singlem promującym całość, w reżyserii Sławomira Pietrzaka. Możecie się z nim zapoznać poniżej.

Kazik Staszewski i Kwartet ProForma: „Ta droga była daleka”

Wiadomo, że na płycie znajdzie się 16 utworów do tekstów poety Stanisława Staszewskiego. Oto tracklista:

 1. Imtron
 2. 1947
 3. Ta droga była daleka
 4. Ogrodnik
 5. Most
 6. Klub Cynicznych Egoistów
 7. Kongres Nauki Polskiej
 8. Starszy asystent John
 9. Leonardo
 10. Ay pee, ah yee
 11. Jest między nami obcość
 12. Gdybym miał kogoś
 13. Zmysłowa i pijana
 14. Apel poległych
 15. Nie dali ojce
 16. Nic nie słyszę

Tak z kolei prezentuje się okładka tego wydawnictwa:

To kolejny rozdział we współpracy wokalisty Kultu z poznaniakami. Przypomnijmy: dwa lata temu na rynku ukazała się płyta „Wiwisekcja”, na którą trafiły kompozycje m.in. Silnej Grupy Pod Wezwaniem, Toma Waitsa, Nicka Cave'a czy Kurta Weilla. Muzycy sięgnęli także po utwory Stanisława Staszewskiego z płyt studyjnych Kultu, m.in. „Gwiazda szeryfa”. Co ciekawe, Kwartet ProForma zaczynał swoją przygodę od koncertowania w poznańskich pubach, gdzie wykonywał utwory z repertuaru Jacka Kaczmarskiego oraz Stanisława Staszewskiego. 

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group