terazmuzyka.pl
Newsy 1616V  
szy | 19 kwietnia 2017
0

Kazik Staszewski i Kwartet ProForma zapowiadają nowy album

Kazik Staszewski w 2017 roku powraca do tekstów swojego ojca, Stanisława. Tym razem jednak nie z Kultem, a z Kwartetem ProForma. 

Nowy album Kazika Staszewski powstaje we współpracy z poznańskim Kwartetem ProForma. Płyta „Syn Staszka” będzie zawierała kompozycje do tekstów autorstwa poety Stanisława Staszewskiego, czyli ojca wokalisty.

Film o legendarnym klubie Fugazi. Premiera w maju

Album „Syn Staszka” ukaże się 19 maja 2017 roku nakładem SP Records. Na stronie wytwórni można już zamawiać płytę w przedsprzedaży. Osoby, które kupią wydawnictwo wcześniej, oprócz albumu otrzymają również kolekcjonerską niespodziankę.

Nowy krążek powstał we współpracy z Kwartetem ProForma. Wiadomo, że płyta będzie zawierać 16 utworów do tekstów poety Stanisława Staszewskiego. Za muzykę odpowiadają Kazik oraz poznańska formacja. Utwory na albumie mają mieć różnorodny charakter - pojawią się nastrojowe ballady, nie zabraknie również bardziej rockowej odsłony. Tytuł oraz okładka nawiązują do dwóch płyt Kultu„Taty Kazika”, która ukazała się w 1993 roku, a także „Taty 2” (1996). 

To kolejny rozdział we współpracy wokalisty Kultu z poznaniakami. Przypomnijmy: dwa lata temu na rynku ukazała się płyta „Wiwisekcja”, na którą trafiły kompozycje m.in. Silnej Grupy Pod Wezwaniem, Toma Waitsa, Nicka Cave'a czy Kurta Weilla. Muzycy sięgnęli także po utwory Stanisława Staszewskiego z płyt studyjnych Kultu, m.in. „Gwiazda szeryfa”. Co ciekawe, Kwartet ProForma zaczynał swoją przygodę od koncertowania w poznańskich pubach, gdzie wykonywał utwory z repertuaru Jacka Kaczmarskiego oraz Stanisława Staszewskiego. 

Tak prezentuje się okładka tego wydawnictwa:

Okładka albumu Syn Stanisława Kazika Staszewskiego i Kwartetu ProForma

Kazik Staszewski i Kwartet ProForma: „Gwiazda szeryfa”

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group