terazmuzyka.pl
Newsy 1185V  
rf | 1 marca 2018
1

Keith Richards: Będzie nowy album The Rolling Stones

Keith Richards obiecuje, że The Rolling Stones wydadzą nowy album. Aktualnie trwają nad nim prace.

The Rolling Stones wyruszą w tym roku w trasę koncertową po Europie. Grupa pracuje też nad nowym albumem studyjnym.

Reedycje płyt Rory'ego Gallaghera z okazji 70. rocznicy urodzin

W wywiadzie dla „The Wall Street Journal” gitarzysta Keith Richards przyznał, że trwają prace nad nową płytą. Zapytany, czy doczekamy się kolejnego studyjnego wydawnictwa The Rolling Stones, odparł:

Zabrzmię jak Trump: Nie bójcie się, będzie. Ale prace są na wczesnym etapie. Mamy trochę rzeczy, które są bardzo interesujące. Im dalej od siebie jesteśmy, tym trudniej nam pisać, ale z drugiej strony przyczynia się to do większej różnorodności materiału. Komponowanie dla Micka to interesujące wyzwanie. Nie ma sensu podsuwać mu kawałków, które są poza jego skalą, albo których nie czuje. Staram się pisać takie piosenki, przy których powie: „Dobra, biorę to!”. Piszę dla wokalisty The Rolling Stones, taka jest moja robota – dać mu riff, z którym będzie wiedział, co robić.

Z kolei w wywiadzie dla „The Telegraph” Keith powiedział:

Świetnie nam się pracuje z Mickiem. Wpadnie tu za pół godziny i będziemy razem siedzieli, tworzyli muzykę, jak zawsze.

Słowa te potwierdza producent Don Was, który obecny jest podczas sesji Stonesów:

Kawałki, jakie Mick i Keith napisali ostatnio, robią wrażenie. Siedzieliśmy we trójkę w jednym pokoju, dwa metry od siebie, z gitarami i wydarzyło się coś magicznego i świeżego, jak tylko zaczęli grać.

Prace nad nowym albumem The Rolling Stones trwają już od kilku lat. Podczas sesji, grupa nagrała też kilka bluesowych przeróbek, które trafiły na wydany w 2016 roku album „Blue & Lonesome”, nagrodzony Grammy. Ostatni studyjny album The Rolling Stones z autorskim materiałem ukazał się w 2005 roku pod tytułem „A Bigger Bang”. W 2015 roku Keith Richards wydał solowy album „Crosseyed Heart”, a w 2017 Mick Jagger wydał dwa solowe utwory.

17 maja 2018 roku wystartuje europejska trasa koncertowa The Rolling Stones. Na jej zakończenie, 8 lipca, grupa zagra na warszawskim stadionie PGE Narodowy. 1 marca ruszyła przedsprzedaż biletów, a 2 marca ruszy ogólna sprzedaż.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Lemmysomemoney dodano: 01.03.2018, 21:08 #1
Wyobrażam sobie, jak nowatorskie będzie to wydawnictwo i jak uraduje wąsatych nosicieli swetrów.
Zobacz także
Newsy 1100V  
14

Radiowa Trójka ma nowego dyrektora

mg | fot. rofilp | 25 maja 2020
Newsy 1311V  
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group