terazmuzyka.pl
Pitbulek 1844V  
mg | 13 grudnia 2018
3

Keith Richards (The Rolling Stones) zrezygnował z alkoholu

Keith Richards, jeden z największych imprezowiczów i znany fan używek różnego typu, przyznał w ostatnim wywiadzie, że ograniczył spożycie alkoholu do minimum. Jak czuje się po tej zmianie?

Gitarzysta The Rolling Stones do tej pory był chodzącą definicją rockandrollowego stylu życia. Używki, alkohol i inne przyjemności pozascenicznego życia były jego chlebem powszednim. Niektórzy sugerowali nawet, że był to sposób na życie, który utrzymywał Keitha Richardsa w formie – fizycznej i psychicznej.

The Rolling Stones powrócą na trasę. Tym razem z nową płytą?

Okazuje się jednak, że muzyk postanowił się opamiętać i zrezygnował już jakiś czas temu z alkoholu. Może nie stał się abstynentem, ale nie trzeba mu już cysterny whisky. Wystarczy lampka wina lub małe piwo:

To już około roku – powiedział artysta magazynowi „Rolling Stone”. – Wyciągnąłem wtyczkę, bo miałem dość. To był najwyższy czas. Podobnie jak z innymi tego typu rzeczami. Szczerze mówiąc nie zauważyłem żadnej różnicy. Poza tą, że przestałem pić. Po prostu nie czułem się z tym dobrze i dałem sobie spokój. Nie chcę już do tego wracać.

- powiedział Richards i dodał, że można to przyjąć jako jego deklarację dotyczącą spożywania alkoholu.

Na temat decyzji gitarzysty wypowiedział się również jego kolega z zespołu, Ronnie Wood:

To już po prostu nie działało. Keith, którego znaliśmy i kochaliśmy miał w pewnej chwili odcinający punkt, wypijał „jeszcze jednego”, przekraczał szczyt i stawał się nieprzyjemny. W tym problem, że ten punkt z wiekiem pojawiał się coraz wcześniej i wcześniej, a on zaczął zdawać sobie z tego sprawę.

Wspomniany Wood również jakiś czas temu zrezygnował z alkoholu oraz papierosów i uważa, że to jedna z najlepszych decyzji w jego życiu. Czuje się znacznie lepiej, a podczas koncertów jest bardziej skoncentrowany. Powodem do zmiany trybu życia był nowotwór płuc, który wykryto u muzyka w 2017 roku. Został zdiagnozowany we wczesnym stadium i usunięty, a Wood szybko wrócił do swoich obowiązków.

Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Arek [89.72.***.***] dodano: 13.12.2018, 17:06 #1
Keith-na zdrowie!
Pokaż odpowiedzi (1)
pepe [83.26.***.***] dodano: 14.12.2018, 23:34 #3
Nie powinien! To go zabije..
Zobacz także
Pitbulek 484V  
5

Robbie Williams żył w nawiedzonym domu i rozważał samobójstwo

rf | fot. Дмитрий Садовников | 12 lipca 2019
Pitbulek 1354V  
1

Kirk Hammett (Metallica) przyznał, że boi się horrorów

rf | | fot. Gage Skidmore | 9 lipca 2019
Pitbulek 7049V  
2

Ronnie James Dio jednym zdaniem zgasił Davida Draimana z Disturbed

rf | fot. Adam Bielawski | 13 czerwca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group