terazmuzyka.pl
Newsy 2075V  
rf | fot. Dean Stockings | 19 czerwca 2018
0

King Crimson rezygnuje z trasy przez... Brexit

Zespół King Crimson miał w planach odbycie w 2019 roku europejskiej trasy koncertowej z okazji 50-lecia. Jednak lider Robert Fripp poinformował, że biurokracja związana z Brexitem uniemożliwia koncertowanie.

Lider King Crimson, Robert Fripp, podzielił się z fanami informacją, że grupa będzie musiała zrezygnować z trasy koncertowej po Europie w 2019 roku, którą miała świętować 50-lecie istnienia. Powodem jest Brexit.

Pol'And'Rock imprezą podwyższonego ryzyka?

Fripp w swoim blogu napisał:

Brexit wpłynął na plany koncertowe King Crimson. Na tę chwilę nie widać porozumienia w tej sprawie, nie wiadomo co z pracownikami migracyjnymi, takimi jak Bracia Crim i ich koledzy, czy będą potrzebne wizy dla członków niepochodzących z Ameryki. Kwestie techniczne i biurokracja związana z załatwieniem wiz dla każdego z ośmiu członków Bestii i tuzina osób z ekipy dla każdego z krajów wykraczają poza nasze możliwości. Nie wspominając o sprawach podatkowych. Spełnianie wymogów prawa podatkowego UE z niuansami dla poszczególnych krajów już jest niewykonalne dla małych organizacji. (...)

Zrezygnowaliśmy więc z jubileuszowej trasy koncertowej po Europie w 2019 roku. Istnieje możliwość koncertów w Anglii, ale jest mało prawdopodobna. Kierujemy więc naszą uwagę w inne rejony świata.

Zespół King Crimson właśnie zakończył serię pięciu koncertów w Polsce, która odbyła się w Poznaniu i Krakowie. Przed tymi koncertami „Teraz Rock” porozmawiał z basistą zespołu, Tonym Levinem, który przyznał, że lubi występować w naszym kraju:

Dodam, że już po raz drugi będę obchodził w Polsce urodziny i prawdopodobnie pójdę tego dnia na obiad z całym zespołem. Tak było poprzednio, w 1996 roku w Warszawie. Chętnie obchodziłbym każde urodziny w Polsce, bo to niezwykłe miejsce i lubię tam przebywać.

Cały wywiad z Tonym Levinem znajdziecie w czerwcowym numerze miesięcznika „Teraz Rock”, który dostępny jest już w sprzedaży.

Szkoda, że w podobnej okazji Tony Levin nie będzie miał w przyszłym roku.

Brexit, czyli wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej to wynik referendum, przeprowadzonego 23 czerwca 2016 roku, w którym 51,9% Brytyjczyków zdecydowało, że chce opuścić UE. Procedury związane z Brexitem zostały uruchomione 29 marca 2017 roku, co oznacza, że Wielka Brytania musi opuścić UE do 29 marca 2019 roku.

King Crimson jest pierwszym zespołem rockowym, który otwarcie przyznał, że zrezygnował z planów europejskiej trasy z powodu Brexitu.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 103V  
0

Alestorm promują nowy album animowanym teledyskiem [WIDEO]

mg | fot. Elliot Vernon | 7 lipca 2020
Newsy 750V  
0

Roger Taylor bał się o zdrowie Briana Maya

rf | fot. Raph_PH | 7 lipca 2020
Newsy 455V  
3

Jeff Waters (Annihilator) wskazuje swojego gitarowego boga

rf | fot. Sven Mandel | 7 lipca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group