terazmuzyka.pl
Teraz Rock 1583V  
mg | 24 czerwca 2019
0

King Crimson szykuje coś wyjątkowego na koncerty w Warszawie [TYLKO U NAS]

Już 26 i 27 czerwca odbędą się dwa koncerty legendarnego King Crimson w Polsce. Z tej okazji sporo miejsca zespołowi poświęciliśmy w zapowiedzianym niedawno lipcowym „Teraz Rocku”.

Już niedługo King Crimson ponownie przyjedzie do Polski – zespół zagra dwa koncerty, które odbędą się 26 i 27 czerwca w warszawskim Teatrze Roma. Koncerty legendarnego zespołu będą wyjątkowe z wielu powodów – chociażby dlatego, że zespół planuje coś wyjątkowego.

Lipcowy „Teraz Rock” od środy w kioskach [ZAPOWIEDŹ]

Więcej szczegółów chciał poznać nasz redaktor, Jordan Babula, który rozmawiał z członkiem grupy, Patem Mastelotto:

Rozmawiamy pięć dni przed rozpoczęciem trasy na 50-lecie King Crimson, która obejmie również dwa koncerty w Warszawie. Ujawnisz, co wyjątkowego przygotowaliście na te występy?

Niestety nie mogę tego zrobić. Oczywiście mamy pewne plany, ale plany mogą jeszcze ulec zmianie. Jeśli zadeklaruję ci coś, tak naprawdę może się stać coś innego. Co mogę powiedzieć, to że przygotowaliśmy nowy repertuar na tę trasę. W zeszłym miesiącu graliśmy próby w Anglii przez kilka tygodni i pracowaliśmy nad czterema czy pięcioma utworami z przeszłości King Crimson, których nigdy wcześniej nie graliśmy. Przygotowaliśmy też nowy utwór perkusyjny – całkiem rozbudowany. Spędziliśmy nad nim dużo czasu w ciągu ostatniego pół roku. Poza tym dokonaliśmy kilku zmian w utworach, które gramy już od dawna. A właśnie teraz, gdy rozmawiamy, sprzęt jest rozkładany w klubie, gdzie przez kilka dni będziemy się rozgrzewać przed nadchodzącym koncertem. Nasze koncerty trwają zwykle około trzech godzin. Tymczasem mamy opracowane dużo więcej materiału – cztery czy pięć godzin. Dzięki temu każdy wieczór może być inny, repertuar się zmienia.

Choć muzyk King Crimson był dość tajemniczy, w następnej części wywiadu postanowił bardziej się otworzyć. Całą, obszerną rozmowę znajdziecie w lipcowym „Teraz Rocku”, który do sprzedaży trafi już w najbliższą środę. Piszemy tam również o Disturbed, The Black Keys, Korze, Sabaton, Nocnym Kochanku i wielu innych.

Przypominamy, że jeszcze do jutra możecie kupić czerwcowego „Teraz Rocka”, w którym znalazła się między innymi wkładka o zespole Rammstein (polski koncert już za kilka tygodni!). Nie zwlekajcie z zakupem!

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group