terazmuzyka.pl
Pitbulek 2589V  
mg | 14 kwietnia 2019
11

Kip Winger: Nie wiem, czemu Lars Ulrich rzucał lotkami w moją podobiznę

Choć od tych wydarzeń niedługo mienie 30 lat, sprawa zniszczonej podobizny Kipa Wingera nie została wyjaśniona. Muzyk przyznaje, że nie wie, o co chodziło muzykom Metalliki.

Co uważniejsi miłośnicy teledysku do utworu „Nothing Else Matters” bez wątpienia pamiętają scenę, w której Lars Ulrich wyjmuje lotki z plakatu. Była to podobizna Kipa Wingera, wokalisty zespołu Winger, który po latach odniósł się do tej sprawy.

Lars Ulrich (Metallica) zajmie się tworzeniem soundtracków?

Choć drogi Metalliki i Winger nigdy się nie zeszły, to właśnie – z jakiegoś powodu – podobiznę Kipa Wingera niszczył Ulrich. Po wielu latach, bo teledysk powstał na początku lat 90., o sprawę zapytany został wokalista. Okazuje się, że Winger nie wie, o co właściwe chodziło:

Nigdy nie spotkałem Metalliki. Nie poznałem się z nimi aż do dziś. Nie mam pojęcia, dlaczego tak się stało – żadnego. To trochę niedojrzałe tak poniżać innych muzyków. Wydaje mi się, że oni wtedy byli na szczycie, byli największym zespołem w tamtym czasie, i mieli coś przeciwko mnie. Ale szczerze, nie mam pojęcia – pewnie trzeba ich o to zapytać.

Scena z lotkami i plakatem pochodzi z ujęć ze studia nagraniowego Metalliki, a można ją znaleźć pod koniec trzeciej minuty klipu:

Winger w swojej twórczości łączy wiele gatunków. Początkowo muzycy wykonywali glam rocka, później hard rocka i metal alternatywny. Zespół istnieje, z przerwami, od 1987 roku. Ma na koncie sześć wydawnictw, z których ostatnim jest „Better Days Comin'” z 2014 roku.

Komentarze (11)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
qwerty [89.234.***.***] dodano: 14.04.2019, 14:34 #1
Jakoś muzycy death i black metalowi nigdy nie mieli problemów z zespołami w wytapirowanych włosach i ciasnych skórzanych ubraniach tylko ci thrash metalowi mieli jakieś "wąty" Uśmiech
Pokaż odpowiedzi (2)
Miroslav Zielinsky dodano: 14.04.2019, 21:19 #4
he he he i w Wingera rzuca Ulrich na jeszcze bardziej popowym teledysku do pościelowego Nothing Else Matters niż to co grali glamowcy. Hipokryzja.
Pokaż odpowiedzi (3)
Gienek Szymoniak [195.20.***.***] dodano: 15.04.2019, 11:26 #8
Winger to świetny zespół. Byli raz w Polsce. Znakomity koncert przy kiepskiej frekwencji. Mam nadzieję, że nagrają jeszcze coś premierowego.
Pokaż odpowiedzi (3)
Komentarze (11 opinii) Skomentuj
Zobacz także
Pitbulek 6830V  
2

Ronnie James Dio jednym zdaniem zgasił Davida Draimana z Disturbed

rf | fot. Adam Bielawski | 13 czerwca 2019
Pitbulek 1900V  
6

Jack White i Jack Black wreszcie się spotkali [FOTO]

rf | fot. David James Swanson | 6 czerwca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group