terazmuzyka.pl
Pitbulek 2257V  
mg | 16 września 2020
5

Kirk Hammett: Dlaczego Metallica sprzedaje whiskey, gdy Hetfield zmaga się z alkoholizmem?

Od pewnego czasu Metallica sprzedaje sygnowane swoją nazwą whiskey. Dla wielu fanów zespołu to dziwna decyzja – szczególnie w kontekście problemów alkoholowych Jamesa Hetfielda.

O tym, że wokalista Metalliki zmaga się z alkoholizmem, wiadomo od wielu lat. W ubiegłym roku zespół zmuszony został do odwołania części koncertów, ponieważ James Hetfield musiał udać się na kolejny już odwyk.

W kontekście tych problemów dla wielu fanów niezrozumiałe jest, że Metallica sprzedaje sygnowaną swoją nazwą whiskey. O tę niewygodną kwestię w wywiadzie dla „Daily Star” zapytany został gitarzysta formacji, Kirk Hammett. Oto jego odpowiedź:

Nie można porównywać tych dwóch spraw. Walka Jamesa o życie w trzeźwości to sprawa całkowicie osobista – na poziomie mentalnym i emocjonalnym. Fakt, że produkujemy, butelkujemy i sprzedajemy alkohol, nie ma w tej sytuacji żadnego znaczenia. Tylko od ciebie zależy, czy pijesz, czy nie. Wydaje mi się, że mogę sprzedawać, co mi się tylko podoba. Gdybym był cukrzykiem, oznaczałoby to, że nie mogę sprzedawać słodyczy?

Gitarzysta zapytany został również o obecną sytuację w zespole. Przyznał, że muzycy cały czas są w kontakcie i próbują pomagać walczącemu z nałogiem Hetfiedowi:

Raz w tygodniu robimy sobie wideokonferencję, żeby być na bieżąco. James radzi sobie ze swoimi problemami na swoje sposoby. My możemy jedynie próbować wspierać go w tej walce. Wiele wspólnie przeżyliśmy i jesteśmy jak bracia. Kochamy się, ale niekiedy nienawidzimy. Jak to bracia. Zdajemy sobie jednak sprawę, że jesteśmy ze sobą związani do końca życia.

- powiedział gitarzysta.

Wydawnictwo „S&M2”, najnowsze w dorobku zespołu, ukazało się 28 sierpnia tego roku. To drugi w dorobku Metalliki album nagrany z udziałem orkiestry symfonicznej. Więcej o tym wydawnictwie znajdziecie we wrześniowym „Teraz Rocku”!

PAKIET „TERAZ ROCK” + „WYDANIE SPECJALNE” – KUP TERAZ!

Komentarze (5)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Witold [5.173.***.***] dodano: 16.09.2020, 12:11 #1
Ludzie, czy wy już nie macie innych tematów??? Metallica to, Metallica tamto jedno w kółko!!! Może byście tak napisali o Hendrixie , zbliża się 50 rocznica śmierci a facet ma niebotyczne zasługi dla rocka!!!! Co wniosła ta wasza Metallica??? Charczący jak traktor vocal i łomot bez ładu i składu, aby szybciej
Pokaż odpowiedzi (2)
Executioner dodano: 16.09.2020, 12:14 #4
Wytłumaczył statochwalczym socjaluchom z pozycji fioletowej ćwiartki. Don't tread on me.
Krzyk [5.173.***.***] dodano: 17.09.2020, 05:12 #5
Bo liczą się tylko pieniądze nie ważne że z wysky czy z biletów na koncerty od 400 zl do 12000
Zobacz także
Pitbulek 2390V  
Pitbulek 2608V  
Pitbulek 283V  
0

Raper Kid Cudi wytatuował sobie Kurta Cobaina [FOTO]

rf | fot. THE BULL PEN | 26 sierpnia 2020
Pitbulek 5895V  
34

Producent Metalliki o grze Larsa Ulricha: Był beznadziejny

rf | fot. Merijn Bos | 24 sierpnia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group