terazmuzyka.pl
Newsy 2213V  
rf | fot. Gage Skidmore | 10 czerwca 2019
10

Kirk Hammett: „Lulu” to jedna z najlepszych rzeczy, jakie nagrała Metallica

Gitarzysta Metalliki bardzo dobrze wspomina nagrania płyty „Lulu” z Lou Reedem.

Wydana w 2011 roku płyta Metalliki i Lou Reeda zatytułowana „Lulu” wzbudziła liczne kontrowersje i krytykę fanów. Kirk Hammett jednak dobrze ją wspomina.

Kirk Hammett wskazuje swoje ulubione solo

Odpowiadając na pytania fanów Metalliki, Kirk Hammett powiedział, którą współpracę ceni najbardziej:

Bez wątpienia z Lou Reedem. Było to dla mnie równie wyjątkowe, jakbym współpracował z Jimim Hendrixem. Jestem wielkim fanem Lou Reeda i współpraca z nim była czymś wyjątkowym.

„Lulu” to jedna z najlepszych rzeczy, jakie nagraliśmy. Piosenka „Junior Dad” porusza mnie do łez.

Metallica aktualnie wróciła na trasę po Europie, promującą wydany w 2016 roku album „Hardwired... To Self-Destruct”. Podczas tej trasy grupa nie wykonuje żadnych utworów z „Lulu”.

Grupa zagra 21 sierpnia na stadionie PGE Narodowy w Warszawie, a towarzyszyć jej będzie Ghost i Bokassa. Będzie to jeden z ostatnich koncertów tej trasy.

Pod koniec sierpnia grupa powróci do San Francisco, gdzie we wrześni da dwa koncerty z orkiestrą symfoniczną z okazji 20. rocznicy wydania płyty „S&M”. Metallica wystąpi z orkiestrą po raz pierwszy od 1999 roku.

Komentarze (10)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Grzegorz67 [88.156.***.***] dodano: 10.06.2019, 18:04 #1
Bareja wiecznie żywy, nawet w stanach
marcinu [195.191.***.***] dodano: 10.06.2019, 18:31 #2
Jak ta bidna orkiestra sobie teraz z Larsikiem poradzi?
Teraz lipa, a nie muzyka. [77.91.***.***] dodano: 11.06.2019, 07:29 #3
Jedna trzecia tekstu o Lulu, dwie trzecie o koncercie ma PGE i tarasie ogólnie. Kolejny wpis nie wiadomo o czym i po co. Drogi naczelny teraz tej dziwnej strony! Zrób porządek pan, bo mam wrażenie, że gówniarze z łapanki piszą na tej stronie.
s_n_e [188.122.***.***] dodano: 11.06.2019, 09:21 #4
Niezły żartowniś z tego Kirka...
Diz [89.71.***.***] dodano: 11.06.2019, 10:05 #5
Słuchanie Lulu sprawia taką przyjemność, jak bzyczenie komara o 5 nad ranem.
Mateusz [188.146.***.***] dodano: 11.06.2019, 17:11 #6
Jeśli to jedna z najlepszych rzeczy jakie nagrali to ciekawe czemu nie grają tego na koncertach
Draq [85.193.***.***] dodano: 11.06.2019, 21:15 #7
Ochujeł do reszty
ptasiek [83.25.***.***] dodano: 12.06.2019, 16:51 #8
Ja tam nie wiem, może komuś się Lulu podoba. Wiem tylko, że ja nie dałem rady nigdy przesłuchać tego czegoś za jednym podejściem. To po prostu koszmarny album Uśmiech Na pewno jeden z najgorszych jakie słyszałem w życiu. Nie piszę tego bo modne psioczenie na chłopaków z Mety, ja ich uwielbiam, od zawsze, ale z tym projektem im nie wyszło Mrugnięcie
Stormbreaker [31.0.***.***] dodano: 12.06.2019, 22:26 #9
Tak. Słyszałem że z tej okazji ma się odbyć reedycja jednego z ich starszych utworów pod nazwą " The call of Lulu"
Sly [178.235.***.***] dodano: 16.06.2019, 16:20 #10
Ja lubię lulu. Niektóre kawałki są genialne.