terazmuzyka.pl
Newsy 3124V  
rf | 7 lutego 2020
20

Kirk Hammett (Metallica): Lars i James cieszyli się, że wyrzucili Mustaine'a

Kirk Hammett wspomina, w jakim nastroju byli James Hetfield i Lars Ulrich po wyrzuceniu Dave’a Mustaine’a.

Na wiosnę 1983 roku James Hetfield i Lars Ulrich zdecydowali o wyrzuceniu ze składu Dave’a Mustaine’a. Jego miejsce w Metallice zajął Kirk Hammett, który gra z zespołem do dziś.

Kirk Hammett opowiada, kiedy Lars pobierał lekcje gry na perkusji

W wywiadzie dla „Let There Be Talk” Hammett wspomina pierwszą próbę, jaką odbył z Metallicą:

Pierwszego dnia, gdy z nimi grałem próbę, Lars i James cały czas patrzyli się na siebie i uśmiechali się. Pomyślałem: „Co jest z nimi? Zakochali się w sobie?”. Dopiero później dowiedziałem się, że cieszyli się, że nie gra z nimi stary gitarzysta. Cieszyli się, że nie ma go w zespole, a jestem za to ja.

Dave Mustaine po wyrzuceniu z Metalliki za nadużywanie alkoholu założył zespół Megadeth, z którym gra do dziś. 12 lutego wystąpi na COS Torwar w Warszawie razem z Five Finger Death Punch.


REKLAMA

Metallica – Wydanie Specjalne” cały czas dostępne jest w naszym sklepie internetowym. Ponadto od teraz ponownie kupisz je w wybranych salonach prasowych (Empik, inMedio oraz Relay). Cena pisma to jedyne 19,99 zł.

Na 144 stronach „Metallica – Wydanie Specjalne” znajdziesz między innymi:

  • Historie wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli dwanaście szczerych wywiadów
  • Za kulisami polskich koncertów: wódka w Katowicach i Dżem w Krakowie
  • I wiele, wiele więcej!

Rozglądaj się za taką okładką:

Komentarze (20)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
kwakus [89.229.***.***] dodano: 07.02.2020, 20:01 #1
dzień bez Metalliki est straconym dniem Uśmiech)))
Po jakiego grzyba [188.137.***.***] dodano: 07.02.2020, 20:07 #2
Tego czasopisma już prawie nie ma sensu kupować. Natomiast ta strona właśnie w tym momencie wylatuje z moich zakładek. Ta informacja dyskwalifikuje się na starcie - "Na wiosnę 1983" Po co mi to?? Naprawdę nie ma więcej rzeczy do przekazania z współczesnego muzycznego świata?
Pokaż odpowiedzi (3)
Lars Lombardo [37.47.***.***] dodano: 07.02.2020, 21:47 #6
Kirk pocisnął Dave'owi. Rudzielelec nie będzie zadowolony, jak to przeczyta. A ja i tak myślę, że w pierwszej chwili Kirk miał rację. Nie ważne, jak się później tłumaczyli.
Mantas [84.38.***.***] dodano: 07.02.2020, 23:19 #7
Czy są jeszcze jakieś zespoły oprócz Metallica? Czy jest szansa, że newsy znów będą dotyczyć mądrych kwestii, a nie bzdur rodem z prymitywnych serwisów o celebrytach? Przecież tego typu informacje to debilizmy, które niszczą legendę TYLKO ROCK i TERAZ ROCK. Mam wrażenie że robicie to specjalnie...
Gdzie informacje zasłużonych grupach takich jak: THE CULT, DEF LEPPARD, VOIVOD, SAXON....
Pokaż odpowiedzi (1)
Adi [37.248.***.***] dodano: 08.02.2020, 08:52 #9
To nie było tak. Dave nie wyleciał za picie bo w tamtym czasie wyszcy tam pili jak smoki. Nazwa Alcoholica nie wzięła się z nikąd. Za wyrzuceniem Mustaina z zespołu stał... Cliff Burton bo się obawiał konkurencji.
Pokaż odpowiedzi (2)
Kurt Cocaine [94.254.***.***] dodano: 08.02.2020, 12:14 #12
Jeszcze inni mówią że przespal się z dziewczyną Kirka
Pokaż odpowiedzi (1)
Megadeth [83.27.***.***] dodano: 08.02.2020, 19:19 #14
No i dobrze,przynajmniej Dave założył zaespół o niebo lepszy od przereklamowanej metalliki.
Pokaż odpowiedzi (5)
Rudy jest ok [83.27.***.***] dodano: 16.02.2020, 02:15 #20
Tylko, pamiętajmy o tym, że Megadeth napier...la, a Metallica TERAZ jest już tylko farsą, bardzo zresztą żałosną