terazmuzyka.pl
Newsy 2267V  
rf | 14 maja 2018
0

Kirk Hammett: Metallica miała rację w sprawie Napstera

Gitarzysta zespołu Metallica, Kirk Hammett, nie ma wątpliwości, kto miał rację w sprawie Napstera. Od słynnej batalii, która poróżniła fanów mija 18 lat.

W 2000 roku Metallica wkroczyła na ścieżkę sądową z platformą Napster, która udostępniała utwory artystów w internecie za darmo i nie pytając się ich o zgodę. Krok wykonany przez Metallicę podzielił jej fanów – niektórzy zarzucali grupie zachłanność. Kirk Hammett jednak nie ma wątpliwości, że zespół postąpił słusznie.

Guns N' Roses wrócili na listy przebojów

W wywiadzie dla szwedzkiej telewizji TV4 gitarzysta powiedział:

Ta cała sprawa z Napsterem nie przysłużyła się naszej karierze... Ale wiesz co? Mieliśmy rację. Nadal tak uważam, niezależnie, co kto mówi. Wystarczy spojrzeć, jak wygląda dziś przemysł muzyczny, by zrozumieć całą sytuację. Kiedyś streaming wydawał się czymś dziwnym, jego jakość nadal nie jest tak dobra. Nie obchodzi mnie, co kto mówi o współczesnym streamingu. Nigdy nie będzie brzmiał lepiej niż winyl. Z drugiej strony, chcemy być łatwo dostępni dla fanów, dlatego musimy być obecni na wszystkich współczesnych platformach.

Metallica kilka dni temu zakończyła europejską trasę koncertową i wkrótce wyruszy w kolejną trasę po USA, która potrwa do marca 2019 roku. Grupa jednak obiecuje, że w przyszłym roku powróci do Europy na koncerty stadionowe. We wrześniu nastąpi oficjalne ogłoszenie stadionowej odsłony trasy. Grupa będzie koncertowała w tej części świata między kwietniem, a sierpniem 2019. Trzymamy więc kciuki, aby James Hetfield i spółka ponownie zawitali do naszego kraju. W ramach minionej trasy grupa dała w Polsce jeden koncert – 28 kwietnia 2018 roku wystąpiła w krakowskiej Tauron Arenie. Zespół podczas koncertu wykonał przeróbkę utworu „Wehikuł czasu” Dżemu. Zaśpiewał go Robert Trujillo z akompaniamentem Kirka Hammetta. Cały polski koncert można już kupić w formatach mp3 i FLAC na oficjalnej stronie Metalliki.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 331V  
2

Thom Yorke (Radiohead) ujawnił szczegóły nowej płyty

rf | fot. ღ ℂℏ℟ḯʂ ღ | 24 czerwca 2019
Newsy 381V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group