terazmuzyka.pl
Newsy 3606V  
rf | 1 lutego 2019
29

Kirk Hammett mówi, w czym Metallica jest lepsza od innych zespołów

Kirk Hammett twierdzi, że dziś niewiele jest takich zespołów jak Metallica. Czym, według gitarzysty, wyróżnia się ten kwartet?

Metallica od zawsze dużą wagę przywiązywała do swoich koncertów i wciąż występy kalifornijskiego kwartetu cieszą się ogromnym powodzeniem. Kirk Hammett twierdzi, że to właśnie w nich tkwi siła zespołu.

Metallica udostępniła ponad 600 koncertów do odsłuchu

W wywiadzie dla „Cincinnati CityBeat” gitarzysta powiedział:

Brakuje teraz takich zespołów, które brzmiałyby jak my. Jest dużo wspaniałych grup, ale ludzie tęsknią za czymś, co jest prawdziwe. Jest w nas pewien autentyzm, którego może brakować innym współczesnym zespołom. Potrafimy zagrać coś, co jest prawdziwe, autentyczne i spójne. Myślę, że jest to ważne dla ludzi w dzisiejszych czasach, gdy duża część muzyki powstaje za naciśnięciem guzika. Ludzie mogą na nas liczyć, że zjawimy się z instrumentami i zagramy rzeczywiście na żywo. I tak robimy. Cokolwiek usłyszysz na płycie, jesteśmy w stanie zagrać na żywo. Nawet nie zliczę, ile zespołów tego dziś nie potrafi.

O koncertowej kondycji Metalliki będzie można przekonać się już wkrótce także w Polsce. Metallica jakiś czas temu zapowiedziała powrót trasy „WorldWired Tour” do Europy. Grupa da 25 występów w 20 krajach między 1 maja a 25 sierpnia. Składać się na nią będą koncerty na stadionach, w parkach, a nawet na legendarnym zamku w Slane Castle. Co jednak najważniejsze – muzycy ponownie zagrają w Polsce – 21 sierpnia 2019 roku na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Koncert został całkowicie wyprzedany.

Przeczytaj też: Recenzja najnowszego filmu od Netflixa: Polar.

Komentarze (29)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
qwerty [51.15.***.***] dodano: 01.02.2019, 12:38 #1
Autentyczni i prawdziwi może i byli zanim wydali czarny album. Nabijali się z zespołów glam metalowych takich jak Motley Crue czy Winger a sami nagrali więcej ballad niż jakikolwiek zespół glam metalowy. Potem już ich było stać tylko na nagranie LuLu i występ z Lady Gagą.
Pokaż odpowiedzi (1)
Frost [37.47.***.***] dodano: 01.02.2019, 14:17 #3
"Cokolwiek usłyszysz na płycie, jesteśmy w stanie zagrać na żywo..."
Taaa....
Pokaż odpowiedzi (5)
Kumaty [185.180.***.***] dodano: 01.02.2019, 14:58 #9
Jedyne, co mozna im zarzucic, to fatalne brzmienie plyt od lat. Jesli chodzi o cala reszte, to sa ostatnim bastionem metalu w szeroko pojetym mainstreamie (nikogo poza napinaczami forowymi nie interesuje nizsza forma Larsa czy kaczkowane sola Hammetta). Iron Maiden to wciaz grupa dla metali, Metallica to ekipa dla wszystkich, poza tym zawsze byli bardziej cool, nawet jak mieli slabe okresy.
Pokaż odpowiedzi (2)
Wojtek [83.137.***.***] dodano: 01.02.2019, 15:48 #12
Wy to jesteście specjaliści od krytykowania! Byłem na 13 koncertach Mety. Jestem świadomym fanem od 1986. Grają co chcą i jak chcą! W 2019 Barcelona, Kopenhaga i Warszawa.
Szyms [37.47.***.***] dodano: 01.02.2019, 16:01 #13
Intro do Blackened nie zagraja Mrugnięcie
Metalman [37.47.***.***] dodano: 01.02.2019, 18:59 #14
"Cokolwiek usłyszysz na płycie, jesteśmy w stanie zagrać na żywo" w takim razie gdzie jest Fixxxer?
Pokaż odpowiedzi (2)
a. [31.178.***.***] dodano: 01.02.2019, 21:28 #17
Chwila, czyli, że jest mało zespołów, które grają na żywo to, co nagrały na płycie? Kirk, od lat mnie zadziwia. Gubi smartfona, w którym miał nagrane pomysły na riffy na kolejny album, w efekcie czego przychodzi na sesję bez ani jednego pomysłu na numer! Potem chwali się w wywiadzie, że potrafi zagrać wszystko, nawet jazz i country, tak jak by 40 latach grania było to czymś niecodziennym. Zaczynam podejrzewać, że Kirk jest cwaniakiem, za którego kumple z kapeli odwalają kreatywną robotę, a on sam ogranicza się do tego, że wychodzi na scenę i gra riffy i solówki. Ale oczywiście pamiętam też, że to Kirk wymyślił riff do Enter Sandman.
Lukas [217.97.***.***] dodano: 01.02.2019, 23:12 #18
Ciężko się słucha tych pierdół, które lubią wygłaszać podstarzali panowie pokroju Mety czy Slasha. To jest ich robota, i wykonują ja jedni lepiej drudzy gorzej ale zawsze pieprzą o autentyczności chemii i dorabiają do tego ideologię.
Lookin [37.249.***.***] dodano: 02.02.2019, 08:18 #19
Fakt, od Master..... zaczęło się nabijanie kasy a nie bezkompromisowość. Z drugiej strony Bohemian Rapsody , Queen też jest nie do zagrania na żywo..... Dzisiejsza Metallica kojarzy mi się głównie jako odcinacz kuponów, a duża ilość koncertów wynika ze znaku czasu, a nie przemożnej chęci obcowania z fanami.... krótko mówiąc na dziś zarabia się na koncertach a nie na wydaniach płyt
Judas [31.0.***.***] dodano: 02.02.2019, 11:47 #20
Judas priest jest nr 1
Pokaż odpowiedzi (2)
Max Heliger [94.254.***.***] dodano: 02.02.2019, 11:57 #23
Najlepsza muzyka na świecie. Geniusze. Paradoksem jest że od czarnego albumu nie da się ich słuchać.
Doktorek dodano: 02.02.2019, 12:07 #24
Obiektywnie rzecz ujmując - gusta, gustami, jedni preferują Priest, inni Maidenów, jeszcze inni Black Sabbath a "TR" Nocnego Kochanka. Człowiek dobrze wychowany o czyichś gustach nie dyskutuje. Priest, Maiden i Sabbath to najważniejsze zespoły dla kształtowania klasycznego heavy, natomiast w tej wadze rynkowo zdecydowanie dominują Maideni, stan ten utrzymuje się od 1986 roku i choć zespół przeżywał swoje wzloty i upadki, to jednak statystyki nie kłamią. Co ciekawe, zarówno Sabbs jak i JP mieli lepszy PR w mediach mainstreamowych, u Maiden wiele zdziałał bardzo charakterystyczny wizerunek. Ja jestem fanem wszystkich trzech kapel od ponad 35 lat, nie podejmuję się oceniać, która z nich jest lepsza - bo i po co (?) każda jest jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna.
WAR [83.238.***.***] dodano: 03.02.2019, 15:59 #25
Spoko ale naprawdę są inne zespoły naprawdę lepsze od tej kapeli biesiadnej
Executioner dodano: 05.02.2019, 20:54 #26
Absolutnie w niczym, bo wielu było, jest i będzie dużo lepszych od tej popeliny tylko przez pomyłkę nazwaną metalem (może oprócz okresu kiedy grali w stylu NWOBHM, bo inspiracje wówczas mieli bardzo zacne).
Lulu [95.171.***.***] dodano: 06.02.2019, 09:56 #27
Nie ogarniam takiej niechęci do lulu. Nie wiem z czego to wynika - z nie oczytania, z braku wiedzy na temat inspiracji do tego albumu? Moim zdaniem, to bardzo dobry, ale też bardzo, bardzo trudny album. Ukłon dla metalliki za podjęcie wyzwania. Żaden"prawdziwy" death czy trash metalowy band nie miał odwagi czegoś takiego się podjąć.
Lulu [95.171.***.***] dodano: 06.02.2019, 09:57 #28
Nie ogarniam takiej niechęci do lulu. Nie wiem z czego to wynika - z nie oczytania, z braku wiedzy na temat inspiracji do tego albumu? Moim zdaniem, to bardzo dobry, ale też bardzo, bardzo trudny album. Ukłon dla metalliki za podjęcie wyzwania. Żaden"prawdziwy" death czy trash metalowy band nie miał odwagi czegoś takiego się podjąć.
minus5 [188.165.***.***] dodano: 07.02.2019, 09:27 #29
Są lepsi od innych zespołów w wyciszaniu własnego basisty na własnej płycie i pozywaniu własnych fanów do sądu. Taaaak, są lepsi...