terazmuzyka.pl
Newsy 5901V  
mg | fot. Gage Skidmore | 4 czerwca 2019
11

Kirk Hammett (Metallica) wskazał solo, którego stworzenie dało mu najwięcej satysfakcji

Nie ma wątpliwości, że w twórczości Metalliki da się znaleźć wiele świetnych gitarowych solówek. Pytanie jednak brzmi, która z nich jest ulubioną Kirka Hammetta?

Dziennikarz z magazynu „Kerrang!” zapytał Kirka Hammetta, które gitarowe solo Metalliki jest jego zdaniem najlepsze i dało mu najwięcej satysfakcji podczas tworzenia. Po krótkim zastanowieniu gitarzysta opowiedział krótką historię:

Wydaje mi się, że solówka z „The Unforgiven”. Pamiętam, że pojawiłem się w studiu z samego rana z myślą o nagraniu wszystkich gitarowych zagrywek. Wtedy pojawił się producent Bob Rock, który powiedział, że to „je**ne gówno”. To była jedna z pierwszych sytuacji, gdy powiedziałem do niego: „Wciśnij przycisk nagrywania” i całe to gówno popłynęło. Wolę nagrywać tak solówki, ponieważ podoba mi się ta spontaniczność; to właśnie opisywane powstało mniej więcej w takich okolicznościach.

Utwór „The Unforgiven” pojawił się na płycie „Metallica”, która opublikowana została w sierpniu 1991 roku. Jest to największe komercyjne osiągnięcie zespołu, a ponadto metalowa płyta, która sprzedała się w największym jak do tej pory nakładzie.

Metallica przebywa obecnie w Europie, choć akurat muzycy mają przerwę. Potrwa ona do 8 czerwca, kiedy to grupa wystąpi w Irlandii. Następnie zespół wznowi objazd po europejskich stadionach, docierając także do Polski. Grupa zagra 21 sierpnia na stadionie PGE Narodowy w Warszawie, a towarzyszyć jej będzie Ghost Bokassa. Będzie to jeden z ostatnich koncertów tej trasy.

Pod koniec sierpnia grupa powróci do San Francisco, gdzie we wrześni da dwa koncerty z orkiestrą symfoniczną z okazji 20. rocznicy wydania płyty „S&M”. Metallica wystąpi z orkiestrą po raz pierwszy od 1999 roku.

Komentarze (11)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Diz [89.71.***.***] dodano: 04.06.2019, 16:00 #1
" i całe to gówno popłynęło" Najkrótszy i najtrafniejszy opis zawartości Czarnego Albumu i to sporządzony przez samego muzyka
Pokaż odpowiedzi (4)
Słuchacz [91.233.***.***] dodano: 04.06.2019, 18:26 #6
Nie rozumiem ludzi wybierających się na koncerty na Stadionie Narodowym.
Pokaż odpowiedzi (4)
anowak [37.47.***.***] dodano: 04.06.2019, 23:38 #11
W "Unforgiven" jest jedna z najlepszych solówek Mety. Ale mocno konkuruje z nią "Fade to Black" oraz "Outlaw Torn" imho. Dobra też jest w "Nothing else matters", początkowe solo w "One" i "Senatorium (welcome home)". A że muzyka to nie jest sport, dlatego nie ma co wybierać, która z nich jest lepsza.
Komentarze (11 opinii) Skomentuj
Zobacz także
Newsy 1122V  
13

Czesław Niemen zmarł 16 lat temu. Przypominamy jego przebój w wersji Metalliki [WIDEO]

rf | fot. Гражина Рутовска | 17 stycznia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group