terazmuzyka.pl
Pitbulek 1142V  
rf | 17 lutego 2019
6

Kiss śpiewa z playbacku? Zaprzyjaźniony muzyk ich zaciekle broni

Grupa Kiss ruszyła w pożegnalną trasę koncertową. Niektórzy fani mają jednak wątpliwości, czy koncerty są w pełni na żywo.

Kiss odbywa pożegnalną trasę koncertową pod hasłem „End Of The Road”. Po internecie zaczęły krążyć filmy, które sugerują, że przynajmniej część partii wokalnych Paula Stanleya odtwarzanych jest z taśmy. Fani analizują te filmy, starając się dociec, jak jest w rzeczywistości.

Zobacz setlistę pożegnalnej trasy Kiss

Jeden z fanów opublikował na YouTube film z niedawnego koncertu, na którym Paul Stanley odwraca się w stronę perkusisty, a w tym czasie słychać jego krzyk. Film możecie obejrzeć poniżej.

Jednocześnie cała rzesza fanów staje w obronie Kiss i zapewnia, że zespół nie stosuje żadnej formy playbacku. Wśród zaciekłych obrońców jest były wokalista Skid Row, Sebastian Bach, który dużo czasu na Twitterze poświęca tej kwestii. Na pytanie jednego z użytkowników, czy twierdzi, że wszystkie partie wokalne są na żywo, odpisał:

Twierdzę, że byłem na koncercie Kiss i widziałem Kiss. Słuchałem, jak Paul Stantley daje z siebie wszystko, śpiewając na żywo. Oddaję hołd zespołowi, który dał nam więcej niż jakikolwiek inny zespół. Widziałem w życiu znacznie bardziej oczywiste korzystanie z playbacku niż w przypadku Kiss.

Innym razem napisał:

Kiss nie śpiewa z playbacku. Są zbyt zajęci dawaniem najwspanialszego rockowego show, jakie kiedykolwiek zobaczycie. Albo i nie.

Pożegnalna trasa koncertowa Kiss wystartowała pod koniec stycznia 2019 roku w Ameryce. Latem grupa dotrze do Europy i zagra także w Polsce. 18 czerwca 2019 roku Kiss po raz pierwszy wystąpi w naszym kraju i zagra w krakowskiej Tauron Arenie.

Komentarze (6)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Anita [188.146.***.***] dodano: 17.02.2019, 15:06 #1
Kiss to fantastyczny zespół! Trzeba ich zobaczyć!
Doktorek dodano: 17.02.2019, 16:22 #2
Jest sporo filmów z trasy. Niestety, wyraźnie widać jak praca warg wokalisty rozmija się z tekstem. W przypadku KISS to już nie pierwsze takie oskarżenia, z resztą - tu chodzi o show, reszta może być z playbacku Uśmiech
Adam [91.218.***.***] dodano: 17.02.2019, 22:33 #3
Może i są jakieś partie z playbeku ale po 45 latach na scenie głos może czasami odmówić posłuszeństwa. Widziałem KISS 3 razy na żywo. To są giganci rocka.I chcą nam dać na pożegnanie super show. Za 4 miesiące grają w Polsce. Dajmy im show polskiej publiczności która jest jedną z najlepszych na świecie.
Hulk [46.151.***.***] dodano: 18.02.2019, 08:34 #4
Po całym zamieszaniu, obejrzałem kilkanaście filmów z dotychczasowych występów tej trasy koncertowej i trzeba powiedzieć, że sprawa z playbackiem jest trochę na wyrost. Bawią mnie fani, którzy siedzą i wyłapują każdy niespójny ruch warg Paula Stanleya. Moim zdaniem Stanley śpiewa na żywo, aczkolwiek prawdopodobnie w pewnych partiach stosuje "wokal wspierający", by trochę podbić siłę swojego głosu. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, że mamy do czynienia z 70-letnim facetem, który zdziera gardło od 1973 roku. Dodajmy do tego elementy sceniczne, które jeszcze utrudniają wydobycie odpowiedniego wokalu - poczynając od ciężkich strojów, a kończąc na śpiewaniu na ruchomych platformach, skakaniu po wysięgnikach i uderzających co chwila fajerwerkach. Myślę, że niejeden 20-latek mógłby temu nie podołać. Gene Simmons dobrze powiedział kiedyś, że oni mają znacznie trudniejsze zadanie niż Bono czy Jagger, którzy wyskakują na scenę w trampkach i koszuli. Z jednego musimy sobie zdać sprawę, to już nie są Ci sami goście, którzy miażdżyli system na płycie "Destroyer" i nie możemy od nich wymagać tego co było 40 lat temu. Dla mnie KISS to żywa legenda i jestem przekonany, że mimo tych "kontrowersji" ta trasa koncertowa przejdzie do historii i da wiele radości ogromnej rzeszy fanów, którą dysponują mimo upływu lat.
Vampirro dodano: 18.02.2019, 08:48 #5
Wiecie jaki jest najlepszy studyjny album Kiss?
...
Alive!
Ania [80.192.***.***] dodano: 25.02.2019, 23:08 #6
Tak myślałam, że Sebastian Bach. Jest ich wielkim fanem.
Zobacz także
Pitbulek 597V  
Pitbulek 332V  
0

Meat Loaf spadł ze sceny i złamał obojczyk [WIDEO]

rf | fot. christopher simon | 7 maja 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group