terazmuzyka.pl
Newsy 375V  
rf | 11 października 2018
0

Kiss wyda nowy album przed końcem pożegnalnej trasy?

Paul Stanley zastanawia się, jaki jest sens wydawania nowego albumu Kiss. Czy grupa nagra następcę wydanego w 2012 roku „Monster”?

Zespół Kiss zapowiedział pożegnalną trasę koncertową, która wystartuje w 2019 roku i ma potrwać ze dwa lub trzy lata. Czy jest szansa, że przed jej końcem grupa wyda nowy album?

Paul Stanley: Dlaczego ta trasa jest bardziej pożegnalna od poprzedniej?

Gene Simmons już wcześniej mówił, że nie ma sensu nagrywać nowej płyty Kiss, gdyż w dzisiejszych czasach płyty nie przynoszą pieniędzy. Paul Stanley również nie jest chętny nagrywania nowego albumu, ale argumentuje to w inny sposób. W rozmowie dla „Rock ‘n’ Roll Fantasy Camp” powiedział:

Mógłbym napisać „Let It Be”, a ludzie powiedzieliby: „Świetne, a teraz zagraj ‘Detroit Rock City’”. Rozumiem to, bo piosenki mają dla każdego jakąś wartość sentymentalną, przypominają mu o pewnych wydarzeniach z jego życia, a tego nie da się osiągnąć z dnia na dzień.

Uważam, że „ Modern Day Delilah” czy “Hell Or Hallelujah” są równie dobre, co nasze wczesne numery, ale rozumiem, że ludzie czują bliższą więź ze starszymi kawałkami.

Gdybyś puścił mi koncertowy film Paula McCartneya czy The Rolling Stones i wyciszył dźwięk, potrafiłbym ci wskazać, w którym momencie grają nowe utwory – publiczność przy nich siedzi.

Ludzie ciągle proszą cię o nagranie nowej płyty, ale tak naprawdę nie chcą jej. Trzeba sobie więc zadać pytanie „jaki jest tego sens?”.

Jakiś czas temu grupa Kiss poinformowała, że zamierza odejść z wielkim hukiem. W opublikowanym oświadczeniu muzycy mówią:

To będzie nasza ostatnia trasa. Będą to najbardziej wybuchowe, największe koncerty, jakie kiedykolwiek zrobiliśmy. Jeśli nas kochacie, przyjdźcie na koncert. Jeśli nas nigdy nie widzieliście, to jest odpowiednia pora.

Wszystko to, co zdobyliśmy w ciągu ostatnich czterech dekad nie miałoby miejsca, gdyby nie miliony ludzi, którzy wypełniali kluby, hale i stadiony. Będzie to największe święto, dla tych, którzy nas widzieli i ostatnia szansa dla tych, którzy nie widzieli. Żegnamy się ostatnią trasą z największymi koncertami w historii.

Nie znamy jeszcze konkretnych dat koncertów, ale trasa ma potrwać trzy lata i odwiedzić wszystkie kontynenty.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 285V  
1

Status Quo zapowiedział nowy album

rf | 18 czerwca 2019
Newsy 3895V  
6

Dave Mustaine (Megadeth) ma nowotwór. Artysta wydał oświadczenie

mg | fot. facebook.com/megadeth | 17 czerwca 2019
Newsy 304V  
0

Tides From Nebula zapowiada nowy album

rf | fot. Facebook | 17 czerwca 2019
Newsy 3267V  
8

David Gilmour nie wyklucza reaktywacji Pink Floyd

rf | fot. Warner | 17 czerwca 2019
Newsy 4388V  
27

TSA rozstał się z Andrzejem Nowakiem i Stefanem Machelem

rf | fot. Facebook | 16 czerwca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group