terazmuzyka.pl
Newsy 2324V  
rf | 12 listopada 2019
18

Kolejne zestawienie najlepszych płyt dekady. I kolejny raz Polska na szczycie

Portal „Loudwire” wybrał 66 najlepszych metalowych płyt dekady. Na samym szczycie ulokował się polski zespół.

Kilka dni temu poznaliśmy zestawienie 25 najlepszych płyt dekady według „Consequence Of Sound”. Teraz 66 najlepszych metalowych płyt dekady wybrał „Loudwire”. W obu tych zestawieniach na samym szczycie ulokował się album „The SatanistBehemotha.

Zobacz zestawienie Consequence Of Sound

Tak o płycie „The Satanist” napisali redaktorzy „Loudwire”:

„The Satanist” to krótko mówiąc obrazoburczy majstersztyk rzucający nas w sam środek nikczemnej wojny pomiędzy niebem a piekłem. Od ikonicznych akordów otwierających „Blow Your Trumpets Gabriel” i bezlitosnego ataku „Ora Pro Nobis Lucifer” po klasyczne rockowe solówki i złowrogie partie chóralne w „O Father O Satan O Sun” album Behemotha stanowi klasę samą w sobie jeśli chodzi o metal dekady. „The Satanist” na zawsze będzie miał miejsce obok tak przełomowych płyt jak „Reign In Blood” i „Altars Of Madness”.

Behemoth pokonał takie zespoły, jak Ghost, Gojira czy Scepticflesh, które zajęły kolejne miejsca. Pełne zestawienie znajdziecie pod tym adresem.

Behemoth zagra ze Slipknotem

Najpierw szereg koncertów w Wielkiej Brytanii, a następnie kilkanaście koncertów na kontynentalnej części Europy – tak w skrócie wyglądają koncertowe plany zespołu Slipknot. Jakiś czas temu grupa pochwaliła się w sieci plakatem, na którym wymienione zostały wszystkie miasta, które planuje odwiedzić.

Później więcej informacji przekazał zespół Behemoth, który będzie gościem specjalnym europejskich koncertów formacji Slipknot! Oba zespoły pojawią się w Polsce – koncert odbędzie się 6 lutego 2020 roku w łódzkiej Atlas Arenie.

Komentarze (18)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Orion [89.64.***.***] dodano: 12.11.2019, 20:37 #1
Dajcie już spokój z tym death/black metalem. Muzyka dla garstki fanatyków takiego typu grania.
Pokaż odpowiedzi (3)
Muppet show [83.25.***.***] dodano: 13.11.2019, 06:52 #5
A kupa bzdur! Nie mogę traktować poważnie takiego behemota. Wszystko to napędzane jest skandalem satanisty. Zdejmijcie im te sukienki, umyjcie mordy, nie pozwólcie korzystać z satanistycznej tematyki. I nie ma behemota. Zostaje kaka demona oni am pregnant. Album dekady my ass
FOK [178.217.***.***] dodano: 13.11.2019, 07:19 #6
O jakimże malkontentem być trzeba, ażeby stawiać Behemotha na piedestale jakimkolwiek. Pokonali Ghost, Scepticflash i Gojirę? Ojej! No to faktycznie git kolesie (choć Gojirę jakim cudem to nie wiem). My maluczcy czytelnicy przecież nie jesteśmy świadomi tego co w ostatnich 10 latach wydawali Deathspell Omega, Portal, Blut Aus Nord, Craft, Cobalt, Wolves In The Throne Room... Zastanawiam się tylko dlaczegóż to ten portal (?), ten serwis (?) muzyczny (sic!) nie przytaczał podsumowań z Mgłą na czołowych miejscach. A było/jest sporo takich.
Pokaż odpowiedzi (1)
psss [188.146.***.***] dodano: 13.11.2019, 11:44 #8
No i pięknie. Gratulacje!!! Są mistrzami w swojej dziedzinie i tyle. Kwestia niepodważalna a skowyt przeżartych nienawiścią, zazdrością i przerośnientym do granic możliwości własnym ego pseudofachowców nic tu na szczęście nie zmieni.
Jakie szczęście że jest Internet bo gdzie byście te swoje żale mogli wylewać?
Pokaż odpowiedzi (2)
ptasiek [83.25.***.***] dodano: 13.11.2019, 16:05 #11
Nie chciałbym nikogo urazić, ale co to za zestawienie jeśli na podium znalazł się taki śmieszny, sztuczny twór jak Ghost ??
Vampirro dodano: 13.11.2019, 16:17 #12
Takie zestawienia zawsze są subiektywne i bez problemu znajdziemy ludzi, którym się one nie podobają. Wielce wymowna rzecz: jakiś czas temu TR zrobił ranking najlepszych albumów ostatnich bodaj siedemnastu lat. Zwyciężyła w nim pozycja, która na liście loudwire... się nawet nie znalazła.
WPOZZ [194.29.***.***] dodano: 13.11.2019, 20:24 #13
Źle, źle i źle. Co by nie było musi być źle. Wszyscy są beznadziejni, oszuści i lenie. Nie lubisz, nie słuchaj. I daj żyć innym. Wreszcie coś polskiego docenili, ale nie nie musi być źle
nOny88 [213.127.***.***] dodano: 13.11.2019, 20:35 #14
Czytam te ociekające jadem komentarze i myślę że powinniście cieszyć się z sukcesu Behemota a nie pielęgnować polski zwyczaj narzekania i krytykowania wszystkich... gówniana mentalność przywiązanie do świętowania porażek historycznych i wieczne gadanie o tym co było polska XXI w. Pozdrowienia dla Nergala i Chłopaków róbcie swoje !!!
Paweł K. [156.17.***.***] dodano: 14.11.2019, 10:12 #15
Rzeczywiście dziwaczne te ich wysokie notowania jak i w składach/miejscach tournee... "Sympathy for The Devil"?! (version Laibach)
Diz [89.71.***.***] dodano: 14.11.2019, 10:28 #16
Porównywanie słabej płyty słabego zespołu do Reign in Blood to jest szczyt gimbazy. W tym loudwire siedzą takie gimbusy, które metal odkryły 2 lata temu i zachwycają się tandetnym brzmieniem z komputerka. Behemoth to jest taka sama tandeta jak disco polo.
zorn [94.251.***.***] dodano: 15.11.2019, 22:18 #17
behemocz to gówno lewackie jakich mało
VERSATILE X [83.12.***.***] dodano: 16.11.2019, 09:20 #18
https://versatilex.bandcamp.com/

Stawiam każdą z moich metalowych płyt (z naciskiem na "XV: The Huge Exlosion Of Feelings") przeciwko temu bzdurnemu rankingowi! Dzisiejszy mainstream to straszny chłam, który promuje wyłącznie skrajnie płytkie do bólu padaki. Jest tyle świetnej Sztuki, a media pieją nad czymś takim - eh, obraża mnie to jako Muzyka i istotę myślącą. Dokąd to wszystko zmierza?!