terazmuzyka.pl
Newsy 268V  
mg | fot. Aleksandra Burska | 13 maja 2019
0

Komety nagrały utwór w hołdzie Amy Winehouse [AUDIO]

Dziś odbyła się premiera drugiego singla warszawskiej grupy Komety zapowiadającego nową, pierwszą od 5 lat płytę zespołu, która ukaże się nakładem Thin Man Records.

Komety kończą pracę nad długo oczekiwaną płytą „Alfa Centauri”. Dziś odbyła się premiera piosenki „Na Sprzedaż”, o której autor, a zarazem lider zespołu – Lesław, mówi tak:

Punktem wyjścia była postać Amy Winehouse, ale w sumie piosenka ma charakter bardziej autobiograficzny niż biograficzny.

Poniżej wspomniana kompozycja:

Komety, jako naturalny następca zespołu Partia, istnieje nieprzerwanie od 2003 roku, choć swój pierwszy występ pod tym szyldem mieli już w 2002 roku – pojawili się w filmie „Głośniej od bomb” Przemysława Wojcieszka. Od samego początku na czele formacji stoi Lesław, który nie tylko śpiewa i gra na gitarze, ale również jest autorem tekstów i muzyki Komet. Obecnie wspomagają go basista Riczmond i perkusista Dżony, ale zespół na przestrzeni lat przechodził liczne zmiany kadrowe.

Grupa w swojej twórczości inspiruje się punk rockiem i rockabilly, natomiast teksty dotyczą najczęściej Warszawy, czyli miasta, z którego wywodzą się Komety.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 162V  
Newsy 263V  
1

Neil Young zapowiedział nowy album z Crazy Horse

rf | fot. 6tee-zeven | 19 sierpnia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group