terazmuzyka.pl
Pitbulek 3696V  
rf | 11 czerwca 2020
19

Komputer napisał piosenkę Metalliki. Lepsza od oryginałów?

Czy piosenka w stylu Metalliki napisana przez sztuczną inteligencję może dorównać oryginałom?

Pewien użytkownik YouTube’a postanowił zrobić eksperyment: Kirt Connor wprowadził do specjalnego algorytmu teksty wszystkich utworów Metalliki i nakazał komputerowi stworzyć z nich piosenkę. Następnie nagrał ją samodzielnie.

Kirt mówi:

Cała muzyka i wokale są nagrane, zmiksowane i zmasterowane przez mnie w mojej kuchni za pomocą kilku tanich gitar, gównianego mikrofonu i Pro Tools. Cały tekst został stworzony przez robota, który chce nami zawładnąć. Próbowałem uzyskać brzmienie gdzieś pomiędzy „Master Of Puppets” i „Czarnym albumem”. Trudno uzyskać brzmienie bębnów Larsa bez wydawania góry pieniędzy (lub w niektórych przypadkach kupienia kosza na śmieci).

Utworu „Deliverance Rides” możecie wysłuchać poniżej.

Czy nadawałby się na płytę Metalliki? Napiszcie w komentarzach.


REKLAMA

W sprzedaży jest już majowo-czerwcowy numer „Teraz Rocka”. Piszemy w nim między innymi o: Pearl JamDanzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[ZAMÓW TERAZ]

Komentarze (19)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
arof [91.231.***.***] dodano: 11.06.2020, 15:19 #1
Dla mnie bomba! Skoro Lars i spółka cierpią na deficyt pomysłów,powinni adaptować tą technologię, wygenerować materiał, a potem to sobie ograć. Może wreszcie powstałby godny zespołu album.
GPS67 dodano: 11.06.2020, 16:21 #2
Przyznam, że gdybym nie czytał artykułu, byłbym pewien, że to utwór M.
Vampirro dodano: 11.06.2020, 17:55 #3
Ja tam się nie znam, ale posłuchałem, i stwierdzam, że dalej się nie znam, ale coś mi tak brzmi jakby wokal miał coś z Mustaine'a.
Pokaż odpowiedzi (1)
Pirat83 [188.191.***.***] dodano: 11.06.2020, 18:47 #5
Jakby tak Metallica grała to nikt by niewiedziała co jest Metallica , nie to jest płaskie i muzyka żadna
Pokaż odpowiedzi (2)
arof [91.231.***.***] dodano: 11.06.2020, 19:33 #8
Typ jeszcze zrobił w ten sam sposób Nickelback, RHCP i AC/DC. Wszystko leży na jego kanale.
Yac [31.60.***.***] dodano: 11.06.2020, 21:11 #9
Brzmi w istocie jak Metallica. I nawet ma równie bzdurny tekst co większość ich utworów
Siekiera [5.173.***.***] dodano: 12.06.2020, 00:30 #10
Plasko i elektronicznie. Jesli zrobi by to po swojemu, to mysle ze byloby ok.
XYZ [151.229.***.***] dodano: 12.06.2020, 05:17 #11
Brzmi jak albumy odkiedy Trujillo z nimi grac
Uzi [188.147.***.***] dodano: 12.06.2020, 11:59 #12
Słabe, gowniane riffy, nic wartościowego. Niech lepiej Heidfeld tworzy, a jak już nie potrafi, niech się odezwie do mnie, od ręki mam dwa kawałki, które rzucają na kolana i pachną starą, dobrą, Metallica.
chu3 [83.26.***.***] dodano: 12.06.2020, 12:35 #13
Robotollica
wojtek [91.234.***.***] dodano: 12.06.2020, 14:19 #14
trochę jak Mustaine
KERSHTHELL [89.229.***.***] dodano: 12.06.2020, 15:03 #15
Nie no ja bym się dał nabrać jak nic. Bomba.
WPOZZ [194.29.***.***] dodano: 13.06.2020, 06:37 #16
Straszna kupa, naprawdę nie macie o czym pisać. To już dajcie tego malca z YT co wali metalowe kawałki na perkusji.
Artillery [188.241.***.***] dodano: 13.06.2020, 09:59 #17
Fakt, że utwór nijaki, ale po ostatnich dokonaniach Metallicy, to chyba wolałbym już nawet coś takiego słuchać, niż te miernoty zajmujące po kilka krążków, a trudno nawet jeden utwór godny uwagi wycedzić... Metallica się skończyła po czarnym albumie, który już i tak był zbyt komercyjny i melodyjny, ale chociaż trochę ciężkiego brzmienia tam jeszcze było, a od tamtego czasu to już tylko coraz gorzej. Death magnetic dał się posłuchać, ale zero ciężkości już niestety, lipa i tyle. Slayer to jest klasa przynajmniej do końca grali jak należy i nawet ostatni album Repentless jest zajebisty i ma to coś, co dawno Metallica utraciła...
DeathsM4N [91.150.***.***] dodano: 13.06.2020, 13:01 #18
To nie jest w żadnym stopniu w stylu tego zespołu. Słowa porażka muzyka tak samo.
Liczy się tekst [81.190.***.***] dodano: 13.06.2020, 18:07 #19