terazmuzyka.pl
Teraz Rock 9519V  
mg | fot. Bartosz Kowal/Jazzboy | 27 lutego 2019
0

Kortez: Możesz na mój koncert przyjść i sobie popłakać [TYLKO U NAS]

Jednym z głównych bohaterów najnowszego „Teraz Rocka” jest Kortez, który udzielił nam obszernego wywiadu. Zapoznajcie się z jego fragmentami.

Dziś do kiosków trafił marcowy numer „Teraz Rocka”. Wśród wielu ciekawych materiałów znalazł się wywiad z ciszącym się coraz większą popularnością polskim artystą – Kortezem. Muzyk, którego przepytał Jordan Babula, odpowiedział na wiele interesujących pytań związanych nie tylko z jego twórczością, ale również życiem osobistym.

Kortez opowiedział między innymi o mężczyznach, którzy pojawiają się na jego koncertach. Niezwykle wrażliwych mężczyznach:

Przyznałeś kiedyś, jak wielkim zaskoczeniem było dla ciebie, że na twoich koncertach płaczą mężczyźni.

Pamiętam jeden z małych, klubowych koncertów, gdzie w pierwszym rzędzie siedział z dziewczyną wielki chłop i płakał. Nie wiedziałem co myśleć. To był rozwalający widok... a jednocześnie potwierdzający, że wszyscy jesteśmy wrażliwi i że wszystko zależy od tego, czy się na coś otwieramy czy zamykamy. Oczywiście można być twardzielem, każdy w jakimś sensie jest, ale każdy też jest wrażliwy, każdego pewne rzeczy dotykają. Zagłuszać to jest ogromną głupotą. Jest opcja, że można przyjść coś przeżyć i ludzie to robią. A potem mi o tym opowiadają. Jedni przychodzą i sucho patrzą – o, tu się pomylił, o, tam zaśpiewał nieczysto, no, w sumie piosenka nudna, albo fajna. A inni przychodzą żeby coś przeżyć, oczyścić się wewnętrznie. Wiesz, możesz na mój koncert przyjść do filharmonii, usiąść w fotelu i sobie popłakać. Kupujesz bilet na za dwa miesiące i planujesz sobie płakanie – rany, ci ludzie to są takie świry zajebiste! Bardzo otwarte osoby, które planują sobie takie przeżycia – to jest super!

Zdradził również, jak czuje się z przypinaną mu niekiedy łatką „drasiarza-wrażliwca”:

Czujesz się dziś rzecznikiem tak zwanej „Polski B”? Jesteś tym „dresiarzem-wrażliwcem”, który został znanym artystą?

Każdy jest wrażliwy. A dresiarz to jest koleś, który zakłada dres, bo mu tak wygodnie, albo dlatego, że nie stać go na dżinsy. Nie ma w tym nic złego. Dresiarzem może być koleś mający bogatych rodziców albo taki, który od 7-go roku życia musi kraść, żeby sobie kupić bułkę, bo jego rodzice piją i go biją. Dres to nie jest ktoś, kto jest gorszy albo lepszy. Jedni lubią dresy, inni nie, jedni lubią bijatyki i widzą w nienawiści miłość i spełnienie a inni wręcz przeciwnie. Dwóch dresów to mogą być totalnie różni ludzie. Jeden mógł liczyć na więcej uwagi, miłości, tego wszystkiego, co powinny zapewniać dom i rodzina a drugi tego nie dostawał. I nawet nie miał kolegów, którzy mogli być dla niego przykładem. Ale czasem wystarczy jeden taki kumpel, który pokaże mu normalne życie i on może tak samo wyjść na ludzi. Jeśli tylko ma jakąś kontrę do rzeczywistości. Nie ma ludzi głupich, tępych, tylko czasem trzeba z kimś takim po prostu porozmawiać, żeby coś w nim obudzić, pokazać mu coś, czego może wcześniej nie widział.

Po resztę znacznie obszerniejszego wywiadu odsyłamy Was do nowego „Teraz Rocka”, który dziś pojawił się w kioskach. Piszemy w nim ponadto o Dream Theater, Slashu, Dave Matthews Band, Foals, Metallice czy Toto.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group