terazmuzyka.pl
Film / serial 4601V  
mg | 11 września 2018
22

Kościół atakuje wicepremiera Glińskiego. Kto sfinansował film „Kler”?

Choć film „Kler” nie miał jeszcze swojej premiery, już wzbudza kontrowersje. Kościół próbuje dociec, kto wsparł finansowo produkcję Wojciecha Smarzowskiego – padło na wicepremiera Piotra Glińskiego.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski napisał na swoim Facebooku, że domaga się wyjaśnień od wicepremiera i ministra kultury Piotra Glińskiego, który miał dofinansować głośną produkcję „Kler” Wojciecha Smarzowskiego.

Ważne pytanie do wicepremiera Piotra Glińskiego, szefa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W imię jakich wartości podległa Panu instytucja z kieszeni polskich podatników (w tym też katolików) opłaciła film "Kler"? Zwłaszcza, że tyle innym projektom odmówiono.

- napisał ksiądz.

Wywołany do tablicy Piotr Gliński poinformował, że on do „Kleru” nie dołożył żadnych pieniędzy i wskazał winne – nominowane przez Platformę Obywatelską dyrektorki PISF: Agnieszkę Odorowicz oraz Magdalenę Srokę:

Historia w filmie „Kler” ukazana została przez pryzmat losów trójki duchownych, których wzloty i upadki udowadniają, że księżom, podobnie jak społeczności wiernych, nic co ludzkie nie jest specjalnie obce. W rolach głównych popis wielkiego aktorstwa dają Arkadiusz JakubikRobert WięckiewiczJacek Braciak oraz – po raz pierwszy u Smarzowskiego – Janusz Gajos. W doskonałej, pełnej gwiazd obsadzie znaleźli się także m.in.: Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Robert Wabich, Henryk Talar i Izabela Kuna.

Premiera filmu Wojciecha Smarzowskiego zapowiedziana jest na 28 września 2018 roku. Wcześniej „Kler” zostanie zaprezentowany podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Komentarze (22)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Antyfan1906 [188.147.***.***] dodano: 11.09.2018, 16:43 #1
Co prawda w oczy kole???? Uśmiech)))
Rocky [31.183.***.***] dodano: 11.09.2018, 18:55 #2
Nareszcie ktoś się nie bał wsadzić kija w mrowisko i pokazać jak bardzo zakłamanym i fałszywym środowiskiem jest kościół katolicki i jak wielką hipokryzją się, zwłaszcza w naszym kraju, wykazuje.
Pokaż odpowiedzi (1)
Rdk [188.146.***.***] dodano: 11.09.2018, 21:58 #4
Cała prawda w jednym filmie, każdy wie jaka jest prawda!!!! Co łaska ale nie mniej jak 1000zl o too jest motto każdego księdza,
Pokaż odpowiedzi (2)
crim [87.206.***.***] dodano: 11.09.2018, 22:53 #7
Zapowiada się ostro, chociaż nikt z nas jeszcze filmu nie widział. Podejrzewam że dużo prawdy będzie w tym obrazie. Jeśli ktoś myśli, że celibat w kościele jest czymś powszechnym, to się grubo myli. Nie ma się co dziwić- przecież to głupota. A poza tym tyle tam patologii co w każdej organizacji. Oni są tylko ludźmi tylko denerwuje to, że powinni być moralnym drogowskazem, a nie są w niczym lepsi od przeciętnego człowieka.
Derlol [46.134.***.***] dodano: 12.09.2018, 06:35 #8
Czarne pasożyty haha
Pokaż odpowiedzi (1)
MarinKoniuszko [213.155.***.***] dodano: 12.09.2018, 15:31 #10
Gajos Więckiewicz Braciak Jakubik. Aktorzy wyklęci
Kler [79.186.***.***] dodano: 12.09.2018, 16:12 #11
A więc w końcu doczekaliśmy się filmu, który jak widać robi spore zamieszanie Uśmiech czy najbogatszy instytucja w Polsce zaczyna się bać ? Film ten to na pewno z życia wzięte sytuację więc większość z nas raczej nie zdziwi się, ale też musimy się przygotować na nowinki o których nie wiedzieliśmy Uśmiech

Przydałby się film o Ojcu R. Uśmiech
Js [188.146.***.***] dodano: 12.09.2018, 21:05 #12
A dlaczego z moich podatków finansuje się Rydzyka ?
Andrzej [94.254.***.***] dodano: 13.09.2018, 00:08 #13
Dawniej Urban przeciw Popiełuszce, dziś Platforma przeciw Rydzykowi. Metody walki z kościołem nadal te same
Pokaż odpowiedzi (1)
Biskup [87.200.***.***] dodano: 13.09.2018, 06:12 #15
Z kieszeni podatników, płyną miliony dla rydzyka i jakoś kościół nie protestuję!!!!!
rozsądny [91.234.***.***] dodano: 13.09.2018, 12:58 #16
Skąd oburzenie kościoła na tylko przejaskrawioną prawdę. Przecież wszyscy pamiętamy jak domagali się zwrotu rzekomo zabranego majątku po roku 1945 , choć na ziemiach odzyskanych dostali wielokrotnie więcej.
Poza tym czyj był ten majątek- rozpasanego kleru czy parafian. Kler raczej nigdy nic nie kupił.
Pokaż odpowiedzi (1)
Hihitnik [77.254.***.***] dodano: 15.09.2018, 12:03 #18
Teraz wyobraźmy sobie, że nie ma sektora prywatnego tylko cały jest państwowy, ewentualnie z jakąś fasadową prywaciarską przybudówką (PRL). Już widzę jak by powstawały takie czy podobne filmy.
A podobno jest wolność. Nie ma. Jest tylko w sektorze prywatnym, który
z roku na rok będzie podlegał coraz większym obostrzeniom.
Papa [31.0.***.***] dodano: 15.09.2018, 20:21 #19
Z cyklu stare przyslowia nabieraja nowego znaczenia:
Za mundurem panny sznurem.
Za sutanną dziecko z panną.


Rafaello [94.254.***.***] dodano: 16.09.2018, 22:25 #20
A ja myślę że swój swego pozna
Krzyk...poprzez czas... [185.240.***.***] dodano: 17.09.2018, 03:33 #21
Kościół..., ze swoją obecną... Inkwizycją najbardziej deprawuje ludzi..., uczy zła... poprzez retorykę i manipulację słowno -kościelną..., tworząc białe plamy... w Historii ... z niewinnych ludzi torturowanych...i zabijanych...przez Inkwizycję... Te dusze... krzyczą...i nadal...upominają się...o prawdę... Ludzie obudźcie swoje sumienia i serca... Kościół już dawno...stracił serce...Pozostali sami demagodzy i nieświadome zaprogramowane... bioroboty...




Riff Raff dodano: 19.09.2018, 11:36 #22
To co pokazuje Smarzowski to nie norma w Kościele, ale patologia powstająca w momencie, gdy księża odstępują od tego, co głoszą. W interesie Kościoła leży, żeby się tego nie wypierać, ale z tym walczyć.