terazmuzyka.pl
Pitbulek 729V  
szy | 10 sierpnia 2017
0

Krokodyl nazwany na cześć Lemmy'ego

Brytyjscy paleontolodzy wpadli na pomysł, aby oddać hołd zmarłemu liderowi grupy Motörhead. Postanowili więc nazwać krokodyla na jego cześć.

Przyrodnicze, nietypowe więc, hołdy dla muzyków czy zespołów nie są niczym nowym. Nie tak dawno informowaliśmy o nowym gatunku krewetek, który otrzymał nazwę nawiązującą do grupy Pink Floyd, teraz przyszła kolej na Lemmy'ego - nieżyjącego już lidera Motörhead.

David Bowie był fanem albumu „Lulu”?

Brytyjscy naukowcy, aby uhonorować Lemmy'ego Kilmistera, postanowili na jego cześć nazwać prehistorycznego krokodyla mianem Lemmysuchus obtusidens. Ten drapieżny gad, który żył ponad 164 miliony lat temu, należy do grupy morskich krokodyli, tzw. telozaurów i mierzył niecałe 6 metrów długości. Poniżej możecie zobaczyć jak on wyglądał. 

Pomysł, aby w ten sposób nazwać gada, wyszedł od Lorny Steel, czyli kuratorki brytyjskiego Muzeum Historii Naturalnej, która - jak się okazało - jest wielką fanką muzycznej twórczości Lemmy'ego

Pomimo tego, że Lemmy odszedł pod koniec 2015 roku, pomyśleliśmy, że mógłby wznieść szklankę wraz z Lemmysuchusem, czyli jednym z najbrzydszych morskich stworzeń, które kiedykolwiek żyło na ziemi. 

Śmiało można powiedzieć, że to całkiem logiczny wybór. Przypomnijmy, że na najsłynniejszym albumie Motörhead, czyli „Ace of Spades”, znalazła się kompozycja zatytułowana „Love Me Like a Reptile”.   

Nowe wydawnictwo od Motörhead

Album „Under Cover” Motörhead zostanie opublikowany 1 września 2017 roku i znajdzie się na nim 11 przeróbek nagranych przez grupę na przestrzeni lat.

Oprócz znanych już wcześniej wersji „God Save The Queen” Sex Pistols czy „Whiplash” Metalliki, na płytę trafi także kower „Heroes” Davida Bowiego, który wcześniej nie był publikowany. Został on nagrany w 2015 roku podczas prac nad albumem „Bad Magic”. Jego teledysk, do którego trafiły ujęcia z koncertów i zza kulis, możecie obejrzeć poniżej.

Poniżej możecie znaleźć również tracklistę oraz okładkę płyty „Under Cover”.

 1. ‘Breaking The Law” (Judas Priest) 2008
 2. ‘God Save The Queen’ (Sex Pistols) 2000
 3. ‘Heroes’ (David Bowie) 2015
 4. ‘Starstruck’ (Dio) 2014
 5. ‘Cat Scratch Fever’ (Ted Nugent) 1992
 6. ‘Jumpin’ Jack Flash’ (The Rolling Stones) 2001
 7. ‘Sympathy For The Devil’ (The Rolling Stones) 2015
 8. ‘Hellraiser’ (Ozzy Osbourne) 1992
 9. ‘Rockaway Beach’ (Ramones) 2002
 10. ‘Shoot ‘Em Down’ (Twisted Sister) 2001
 11. ‘Whiplash’ (Metallica) 2005

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group