terazmuzyka.pl
Teraz Rock 4369V  
mg | fot. Maciej Pieloch | 16 stycznia 2019
0

Krzysiek Sokołowski (Nocny Kochanek) wskazuje najlepsze jego zdaniem rockowe płyty

Bohaterem rubryki „5 na 5”, która pojawiła się w styczniowym „Teraz Rocku”, został Krzysiek Sokołowski, frontman święcącego coraz większe sukcesy zespołu Nocny Kochanek.

Bohaterami rubryki „5 na 5” są przedstawiciele polskiej sceny rockowej, którzy opowiadają nam o najlepszych ich subiektywnym zdaniem albumach, które w wielu wypadkach miały największy wpływ na ich muzyczny rozwój i dalszą sceniczną karierę.

Nocny Kochanek otrzymał złotą płytę

Bohaterem opublikowanej w styczniowym numerze „Teraz Rocka” rubryki jest Krzysiek Sokołowski, wokalista Nocnego Kochanka. Frontman jako pierwszą płytę ocenianą na „piątkę” wskazał wydawnictwo Iron Maiden z 2000 roku, czyli oczywiście „Brave New World”.

Oto jego uzasadnienie:

Wybrałem tę płytę jako pierwszą, ponieważ od Maidenów zacząłem przygodę z metalem. A „Brave New World” nie ma słabego punktu. Prezentuje napraw­dę dojrzałe oblicze Iron Maiden. Bardziej skomplikowane numery grane przez prawdzi­wych dżentelmenów. Z drugiej strony słychać tu świeżość, jakiej nabrali po powrocie Dickinsona, którego wtedy jak wielu wyczekiwałem. Ciężko z „Brave New World” wybrać faworytów, bo są tu same sztosy. W dodatku są bardzo zróżnicowane – „Wicker Man” to super roz­pierniczacz koncertowy, a „The Nomad” to numer wręcz filmowy, który można zekranizować na modłę Władcy pierścieni. Pamiętam, że w gimna­zjum pisałem wypra­cowanie z polskiego, w którym wykorzystałem fragmenty „Blood Brothers” − nauczycielka bardzo chwaliła moje poważne przemyślenia − dzięki Steve (śmiech).

Wśród innych wyborów wokalisty znalazły się chociażby wydawnictwa Helloween czy Judas Priest. Więcej na ten temat przeczytacie jednak w najnowszym „Teraz Rocku”, który dostępny jest w kioskach w całej Polsce i w naszym sklepie internetowym.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Teraz Rock 765V  
6

Czy Piotr Rogucki wcieliłby się w rolę Pana Kleksa? [TYLKO W TERAZ ROCKU]

rf | fot. Ralf Lotys (Sicherlich) | 7 kwietnia 2019
Teraz Rock 8895V  
0

Kortez: Możesz na mój koncert przyjść i sobie popłakać [TYLKO U NAS]

mg | fot. Bartosz Kowal/Jazzboy | 27 lutego 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group