terazmuzyka.pl
Koncerty 384V  
mg | 19 marca 2019
4

Kult wraca do Warszawy. Trzy koncerty w ramach Trasy Pomarańczowej 2019

Po frekwencyjnym sukcesie trzech w pełni wyprzedanych listopadowych koncertów w Stodole formacja Kult ogłosiła daty tegorocznych występów, które odbędą się w Warszawie w ramach Trasy Pomarańczowej 2019.

Zgodnie z tradycją w jesiennym repertuarze Stodoły nie może zabraknąć koncertów Kultu. Od dekad przyciągają one rzesze fanów, którzy wypełniając Stodołę po brzegi, śpiewają razem z Kazikiem utwory takie jak „Arahja”, „Hej czy nie wiecie”, „Dziewczyna bez zęba na przedzie” czy „Baranek”. Choć najważniejsze utwory Kultu są obowiązkowym elementem każdego występu, koncerty zachowują swój unikatowy charakter i każdy z nich na nowo podbija serca fanów.

Nie inaczej będzie także w 2019 roku. Formacja Kazika Staszewskiego wróci do Stodoły na trzy koncerty – 7, 8 oraz 9 listopada.

Kult w Stodole – bilety

  • Przedsprzedaż – 69 PLN (stojące), 99 PLN (miejsca siedzące)
  • W dniu koncertu – 76 PLN (stojące), 106 PLN (miejsca siedzące)

Wejściówki do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10) Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, www.ticketclub.pl.

Od momentu założenia przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę w 1982 roku grupa nie traci na popularności. Kolejne pokolenia słuchaczy doceniają Kult za prowokacyjne, buntownicze teksty, charakterystyczne brzmienie i młodzieńczą zadziorność. Od początku istnienia zespołu powstało sporo piosenek, niektóre na fonograficzną premierę czekały wiele lat, inne w ogóle nigdy nie pojawiły się na oficjalnych albumach zespołu.

Najnowsza płyta zespołu – „Wstyd” – ukazała się w 2016 roku.

Komentarze (4)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
FOK [5.184.***.***] dodano: 19.03.2019, 14:44 #1
Trzepać kasę póki się da! Ciekawi mnie fenomen nieustającej popularności Kultu. Muzyka coraz gorsza, teksty coraz gorsze, wykonawstwo koncertowe coraz gorsze, a frekwencja na koncertach rośnie.
Pokaż odpowiedzi (2)
Kumaty [154.47.***.***] dodano: 20.03.2019, 08:42 #4
Nie rozumiem fenomenu tego czlowieka. Tak, jest inteligentny, ale katowanie sie ich muzyka to jak katowanie sie przecietnym polskim filmem z PRLu - smutek, bolesne prawdy zyciowe, bida z nedza. Nasza narodowa cecha jest umilowanie kultu dziadostwa i tych, ktorzy tak "prawdziwie" o nim pisza. Kiedys sluchano Baranka i Kazika, dzis dzieci tychze chodza na Vege. Wychodzisz z domu - szarosc i smutek, odpalasz muzyke, szarosc i smutek, odpalasz film - szarosc i smutek.
Zobacz także
Koncerty 260V  
Koncerty 1717V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group