terazmuzyka.pl
Newsy 3060V  
rf | 21 kwietnia 2019
56

Kurt Cobain był ostatnią ikoną rocka?

Menadżer Nirvany, Danny Goldberg, twierdzi, że od czasu Kurta Cobaina nie pojawiła się żadna tak wielka ikona rocka.

Danny Goldberg udzielił wywiadu iRockRadio, w którym opowiedział o czasach, gdy pełnił rolę menadżera zespołu Nirvana. Czy jego zdaniem od tamtej pory pojawił się równie wielki rockowy zespół?

Frances Bean Cobain opublikowała nieznane zdjęcie Kurta Cobaina

Danny Goldberg mówi:

Myślę, że Kurt Cobain był ostatnią ikoną rocka. Potem nadeszła era hip hopu. W pokoleniu naszych dzieci hip hop pełnił dominującą rolę w okresie dorastania. Wciąż istniały zespoły rockowe, ale nie poruszały tak ludzi. Piosenki Nirvany były w tamtych czasach tak popularne, jak dziś piosenki Rihanny, Travisa Scotta czy Justina Biebera. Były przebojami pop, jednocześnie docierając do undergoundu. Od czasu Kurta nikt nie dokonał w rocku takiej fuzji popu z undergroundem. Tamta epoka zaczęła się wraz z Beatlesami a skończyła z Kurtem.

W tym roku minęło 25 lat od śmierci Kurta Cobaina. Lider Nirvany popełnił samobójstwo w wieku 27 lat.

W niedawnym wywiadzie córka Cobaina i Courtney Love, Frances Bean Cobain, która wówczas miała 2 lata, powiedziała:

Powiedziano mi, że ojciec popełnił samobójstwo dopiero, jak miałam pięć lat. Wcześniej, przez rok chodziłam na terapię, na którą przezornie wysłała mnie matka.

Trudno coś takiego wytłumaczyć pięcioletniemu dziecku. Co ciekawe, już jako dorosła osoba, odkryłam, że potrafię bardzo dobrze komunikować się z ludźmi. Często nazywają mnie „tłumaczką”, bo potrafię jasno przekazać uczucia innych osób, dzięki czemu łatwiej ich zrozumieć. To wszystko zasługa umiejętności, jakie nabyłam podczas terapii.

Frances Bean Cobain sama próbuje swoich sił w muzyce. Od jakiegoś czasu udostępnia swoje utwory za pośrednictwem Instagrama.

Komentarze (56)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
qwerty [109.70.***.***] dodano: 21.04.2019, 10:07 #1
To jakiś żart i to nieśmieszny. A Liam Gallagher? Damon Albarn? A zespoły z wczesnych lat 2000 które mogą za 15-20 lat stać się legendarne?
Pokaż odpowiedzi (8)
wix [83.22.***.***] dodano: 21.04.2019, 10:35 #10
kurt cobain to przereklamowany twór tak samo jak cały grunge, nigdy nie zrozumiem tego fenomenu emo dzieciaków, śpiewających jak im to źle w życiu, choć wszystko mają, nie był on żadną ikoną, po prostu trafił na odpowiedni moment,jak guns n roses, kiedy nikt nie chciał słuchać glamu i thrashu bo było to wtórne, pojawił się on i wypełnił lukę, a potem byli tacy jak billy corgan, trent reznor czy manson,rammstein,korn, i nikt mi nie wmówi że ta muzyka skończyła się na cobainie, bo po nim było wiele gwiazd rocka którzy docierali do młodzieży, no ale z jakiegoś powodu tego sweterkowca najchętniej się promuje w mediach, i tym samym skraca historię tylko do tego czegoś, a nawet tego grunge'u nie wymyślił, tylko bardziej wprowadził do głównego nurtu, na listy przebojów, zwykły farciarz,żaden odkrywca.
Pokaż odpowiedzi (8)
Diz [89.71.***.***] dodano: 21.04.2019, 14:05 #19
Kurt Cobain to komercyjny twór Davida Geffena mistrza od marketingu. Dobrany na zasadzie wyglądu spośród innych grających podobną muzykę. Wieść niesie, że to Andrew Wood miał być nowym bożyszczem zbuntowanych nastolatków, ale ten przedawkował heroinę i tym oto sposobem postawiono na Cobaina. Sam Cobain raczej zdawał sobie sprawę z roli jaką przyszło mu odgrywać.
Pokaż odpowiedzi (9)
33-latek [83.26.***.***] dodano: 21.04.2019, 14:31 #29
Ma rację. Zespół Kurta Cobaina podzielił muzykę rockową na dwie epoki. Teraz żyjemy w epoce postrockowej, która zaczęła się 5 kwietnia 1994 i trwa do dzisiaj.
Gibi [37.47.***.***] dodano: 21.04.2019, 17:51 #30
Andy Wood owszem miał zadatki na gwiazde ale jak to napisał Diz przećpał sprawę natomiast co do Nirvany itd. to w tamtym okresie wszyscy się ścigali w szybkości i ciężkości i Nirvana zagrała prosto, to chwyciło i pozamiatali, mięli po prostu farta! W dzisiejszych czasach historia zatacza koło. Teraz też się prześciga w muzyce kto zagra szybciej, ciężej i bardziej technicznie...


Pokaż odpowiedzi (7)
Music Hunter dodano: 22.04.2019, 02:17 #38
Travis Scott? A któż to taki? Oświećcie mnie bo pierwsze słyszę o kimś takim,a nie jestem laik jeśli o muzykę chodzi.
Pokaż odpowiedzi (1)
Gibi [5.184.***.***] dodano: 22.04.2019, 08:50 #40
No ta cała Greta też mi nie podchodzi to odgrzewane kotlety...
Pokaż odpowiedzi (1)
Vampirro dodano: 22.04.2019, 21:45 #42
Ja to chyba z jakiegoś innego wymiaru jestem, bo nie rozumiem tego całego "ikonowania". Nie lubię grunge'u, ale wiem, że był popularny. Tylko dlaczego rock miałby się skończyć na Cobainie? A to nie było zespołów, które potem zdobyły popularność? Cały amerykański nu-metal (koniec lat 90.), europejski power metal (wybuchł w 1997 roku), a teraz modniejsze jest granie w stylu retro (tak od dziesięciu lat). Te zespoły też są popularne, radzą sobie w biznesie. A że nie ma ich w telewizji publicznej czy jakimś tam radyjku, cóż z tego, skoro dziś niewielu (w sensie znaczniej mniej niż wtedy) ogląda telewizję i słucha radia?
Pokaż odpowiedzi (5)
Rhody [31.11.***.***] dodano: 23.04.2019, 07:34 #48
Ozzy Osbourne, wystąpił w reality show wiec znaja go dzieciaki co sluchaja hip hopu i ci z undergroundu i po srodku. A i przezyl na scenie i poza nią 50 lat, bez samobuja, waląc wszystkie dragi swiata. Poza tym obecnie jest wiele mediów zajmujących się promowaniem muzyki, a nie tylko Mtv, Clipol czy fest w Sopocie. Jest większa specjalizacja, ciężko mówić o czymś takim jak mainstream i wymagać, aby 4fun tv grało chociażby Grete Van Fleet.
Pokaż odpowiedzi (1)
Kami [82.177.***.***] dodano: 23.04.2019, 13:20 #50
Wokalista Linkin Park?
Pokaż odpowiedzi (1)
fred [178.217.***.***] dodano: 24.04.2019, 09:21 #52
Jakoś szczególnie nie załapałem się na Nirvane jak i cały grunge, ale taka prawda to był ostatni wielki wybuch muzyki rockowej i Cobain był jego twarzą. czy zasłużenienie nie mi oceniać
Pokaż odpowiedzi (1)
anowak [176.115.***.***] dodano: 25.04.2019, 12:04 #54
Nieprawdą jest, że Kurt Cobain był ostatnią ikoną rocka i głupotą jest ten wieczny sportowy ranking nakręcany przez dziennikarzy, kto tutaj jest lepszy. W epoce grunge powstawał i popularyzował się Tool, później A Perfect Circle i Puscifer z Maynard'em James'em Keenan'em na wokalu, który też pełni bieżącą ikonę rocka. W 2006r. powstało The Arctic Monkeys z Alex'em Turner'em na wokalu. Poza tym Kurta Cobaina przeżył o 22 lata David Bowie. O 3 miesiące przeżył go Ryszard Ridel. Tymon Tymański też jest ikona rocka, niestety niedocenioną. Lech Janerka? Muniek Staszczyk? Kazik Staszewski? Krzysztof "Grabaż" Grabowski? Tomasz "Lipa" Lipnicki? Po ch... takie pytania, artykuły i rankingi? Wszyscy wyżej wymienieni i masa innych ikon rocka niewymienionych jest równie dobra. Fakt, że w dobie internetu i piractwa internetowego nie stać nikogo na wykreowanie globalnej ikony rocka, to nie znaczy, że jej nie ma. Poza tym trochę lepiej się nam żyje w Europie i US&A, jesteśmy po wielu rewolucjach obyczajowych właśnie dzięki m.in. byłym ikonom rocka i w związku z tym na razie społeczeństo nie potrzebuje kolejnego buntownika na scene. Albo jeszcze sobie nie zdaje z tego sprawy, że potrzebuje. Ale poczekajmy jeszcze chwilę, biały człowiek biednieje, skręca w prawo, standard życia się obniży w świecie zachodnim i niedługo powstanie coś nowego.
Pokaż odpowiedzi (1)
offspring [95.48.***.***] dodano: 25.04.2019, 16:14 #56
a the offspring to nie jest waszym zdaniem dobrą muzyką rockową??