terazmuzyka.pl
Koncerty 576V  
mg | 11 stycznia 2019
0

Laboratorium zagra koncert w Progresji

Zespół Laboratorium, legenda jazz-rocka, która od 45 lat wciąż zachwyca na estradach krajowych i zagranicznych, zapowiedział koncert w stołecznej Progresji.

Laboratorium po 32 latach, w zeszłym roku powróciło z 10 w swojej karierze, nowym studyjnym albumem „NOW” w składzie: Janusz Grzywacz, Marek Stryszowski, Marek Raduli, Krzysztof Ścierański oraz nieżyjący już Grzegorz Grzyb. Zespół zapowiedział właśnie koncert w stołecznym klubie Progresja, który odbędzie się 15 marca tego roku.

Data premiery płyty z końca 2018 roku nie była dla Zespołu przypadkowa – 2 listopada to dzień urodzin tragicznie zmarłego w lipcu tego roku Grzegorza Grzyba, który w kultowym Izabelin Studio nagrał z Laboratorium pierwszy i zarazem ostatni album.

Na płycie znalazło się 10 utworów, soczysta mieszanka brzmieniowa i muzyka niezwykle osobista ze specjalnym gościnnym udziałem Bernarda Maseli, O.S.T.R.’a oraz Jaroza. Okładkę do płyty stworzył uznany na całym świecie artysta Mirosław Rogala. Warto wspomnieć, że fanem zespołu jest m.in. Russell Hobbs – wirtualny perkusista grupy Gorillaz.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Koncerty 283V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group