terazmuzyka.pl
Koncerty 1195V  
mg | 12 lipca 2019
4

Lady Pank potwierdza kolejne koncerty jesiennej trasy [DATY, MIEJSCA]

Jest już pewne, że Lady Pank wyruszy jesienią w obszerną trasę koncertową po Polsce. Poznaliśmy już pierwsze daty.

Niedawno klub Stodoła poinformował, że 14 grudnia odbędzie się tam koncert legendarnej formacji Lady Pank, która promowała będzie remake debiutanckiego krążka. Pewne jest już, że zespół planuje zagrać znaczne więcej koncertów – właśnie poznaliśmy daty trzech kolejnych:

  • Lady Pank - koncert w Elblągu 08.11.2019 (hala Sportowo-widowiskowa)
  • Lady Pank - koncert w Koninie 22.11.2019 (hala Rondo)
  • Lady Pank - koncert w Tarnowie 07.12.2019 (hala Widowiskowo-sportowa)

Pierwsza płyta zespołu Lady Pank jest dla wielu fanów polskiej muzyki niczym biblia. Przeszła już do historii polskiego rocka jako klasyk. Przez wielu jest określana mianem The Best Of, bo to właśnie z niej pochodzą największe przeboje Lady Pank: „Kryzysowa narzeczona”, „Mniej niż zero”, „Zamki na piasku”, „Vademecum skauta”, „Fabryka małp” i kilka pozostałych. To z tego albumu, na początku lat 80, radiowa Trójka, jako jedyna wówczas stacja prezentująca muzykę rockową, wylansowała 10 piosenek czyli dokładnie tyle, ile znajduje się na płycie (singlem został nawet instrumentalny numer Zakłócenie porządku!). Precedens, który nie powtórzył się w przypadku żadnej innej polskiej płyty.

I tak oto dziś, po 35 latach od premiery tego historycznego albumu, dostajemy jego remake, którego wartością dodaną jest plejada artystów, którzy uświetnili swoimi talentami utwory stworzone blisko 4 dekady temu przez Lady Pank. Lista nazwisk artystów, którzy przyjęli zaproszenie zespołu do nagrań, jest imponująca: Nosowska, Kowalska, Janerka, Markowski, Rojek, Maleńczuk, Organek, Zalewski, Rogucki, Wyrostek. Kolejnym prezentem, który zespół przygotował dla swoich fanów to bonusy w postaci trzech piosenek, które wprawdzie nie ukazały się na debiutanckim albumie Lady Pank, ale zostały nagrane i wylansowane jeszcze przed jego ukazaniem się na rynku: „Tańcz głupia tańcz”, „Mała Lady Punk” i „Minus 10 w Rio”.

Komentarze (4)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Mantas [31.42.***.***] dodano: 12.07.2019, 18:40 #1
Ta płyta powinna być nagrana poniwnue z Kapiszonem, Szlagą i Edmundem.
luisssa [89.64.***.***] dodano: 13.07.2019, 00:24 #2
Byłam na ich koncercie w Warszawie i poszłabym jeszcze raz. Phil Collins juz glosowo nie wyrabia, Bon Jovi tez jakby nie, a Panas od lat ciagnie tak samo.
Pokaż odpowiedzi (2)
Zobacz także
Koncerty 80V  
1

Daria Zawiałow odwołuje koncerty z powodu choroby

rf | fot. Piotr Porębski | 15 listopada 2019
Koncerty 1275V  
4

Joe Bonamassa miał dołączyć do legendarnego zespołu rockowego

rf | | fot. Marty Moffatt | 12 listopada 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group