terazmuzyka.pl
Newsy 427V  
rf | 13 czerwca 2018
0

Laibach na swój sposób uczcił spotkanie Donalda Trumpa i Kim Dzong Una [AUDIO]

Słoweński zespół Laibach słynie z nietypowych przedsięwzięć muzycznych. Tym razem grupa postanowiła uczcić historyczny szczyt, w którym udział wzięli amerykański prezydent Donald Trump i przywódca Korei Północnej, Kim Dzong Un.

12 czerwca 2018 roku w Singapurze doszło do historycznego spotkania przywódców Stanów Zjednoczonych i Korei Północnej. Donald Trump i Kim Dzong Un podpisali porozumienie, które ma rozpocząć proces denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego. Z tej okazji zespół Laibach nagrał specjalny utwór.

Czego muzycy Guns N' Roses życzą sobie na trasie?

Słoweński zespół Laibach uczcił szczyt w Singapurze, nagrywając przeróbkę koreańskiej pieśni ludowej „Ariran”, uznawanej za nieoficjalny hymn zarówno w Korei Północnej jak i Południowej. Pieśń zyskała popularność podczas japońskiej okupacji półwyspu koreańskiego na początku XX wieku. W tej wersji został on połączony z północnokoreańską pieśnią, znaną pod angielskim tytułem „We Will Go To Mount Paektu”. W nagraniu wziął udział chór z Pjongjangu.

Poniżej możecie wysłuchać tej pieśni w wykonaniu Laibach.

Zespół Laibach należy do najsłynniejszych awangardowych zespołów świata. Założony został w 1980 roku w ówczesnej Jugosławii (dzisiejsza Słowenia), a w swojej sztuce łączy muzykę, spektakl i elementy wizualne. Grupa jest jednym z pionierów nurtu industrial. Znana jest także z przeróbek utworów rockowych i klasycznych. Jej najnowszy album, „Also Sprach Zarathustra​”, ukazał się w 2014 roku.

Laibach jako jedyny europejski zespół z kręgu muzyki rockowej miał okazję wystąpić w Korei Północnej. 19 i 20 sierpnia 2015 roku grupa dała dwa koncerty w stolicy kraju, Pjongjangu. Ich wizyta została uwieczniona w filmie dokumentalnym „Liberation Day”.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 971V  
1

Najlepiej sprzedające się albumy 2018 [LISTA]

rf | fot. Marco Verch | 18 marca 2019
Newsy 282V  
1

Beastie Boys powrócą na scenę

rf | 18 marca 2019
Newsy 1284V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group