terazmuzyka.pl
Koncerty 236V  
mg | 8 listopada 2018
1

Laibach zagra w 2019 roku dwa koncerty w Polsce

Legendarny zespół Laibach ponownie pojawi się w naszym kraju. Muzycy już w lutym przyszłego roku promowali będą album „The Sound of Music”.

Warszawski klub Progresja ogłosił właśnie koncert kultowego zespołu Laibach, który odbędzie się w ramach trasy promującej najnowsze wydawnictwo grupy – „The Sound of Music”. Grupa wystąpi 25 lutego 2019 roku. Dzień wcześniej, 24 lutego, zespół pojawi się we wrocławskim Starym Klasztorze.

Laibach powstał już prawie 40 lat temu na terenie ówczesnej Jugosławii, w przemysłowym mieście Trbovlje. Zespół jest cały czas najbardziej uznanym na świecie projektem muzycznym, który wyszedł z byłych krajów komunistycznych Europy Wschodniej i Środkowej. Założony w roku śmierci ojca założyciela kraju, Josipa Broza Tito, zyskiwał sławę w czasach, gdy Jugosławia rozpadała się.

Słoweński zespół w ramach „The Sound of Music Tour 2019” wystąpi w takich krajach jak Niemcy, Dania, Szwecja, Norwegia, Szwajcaria, Włochy, Wielka Brytania. Na mapie trasy koncertowej nie zabraknie również Polski. Specjalnie na jej potrzeby gościnnie z zespołem wystąpi wokalistka Marina Martensson i Boris Benko, którzy zaprezentują piosenki z niecierpliwie wyczekiwanego albumu „The Sound of Music”, którego premiera szykowana jest na 23 listopada 2018 roku.

Okładka albumu została stworzona przez Valnoira, który też już wcześniej współpracował z Laibach i nadzorował wizualizacje w ramach północnokoreańskiego projektu zespołu. Valnoir wyjaśnia:

Laibach zalicza się bez wątpienia do grona najbardziej wpływowych artystów w mojej karierze. Ponieważ zajmowałem się znaczną większością elementów wizualnych dla projektu północnokoreańskiego Laibach, stało się logicznym, bym wszedł takie w fantastyczny i monumentalny projekt współtworzenia albumu!

Płyta została nagrana i wyprodukowana w stolicy Słowenii, Ljubljanie, a także w Pyongyang i stanowi kolejną udaną współpracę Laibach z Primožem Hladnikiem i Borisem Benko, którzy wcześniej współprodukowali już album „Volk” z 2006 roku.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Szkorbut [80.50.***.***] dodano: 08.11.2018, 11:13 #1
Laibach zagra też 24 lutego we Wrocławiu w Starym Klasztorze.
Zobacz także
Koncerty 152V  
1

Kamasi Washington wystąpi w Polsce

rf | 14 listopada 2018
Koncerty 349V  
0

A-ha w Polsce. Znamy ceny biletów

mg | 7 listopada 2018
Koncerty 583V  
3

A-ha zapowiedzieli koncert w Polsce

mg | 5 listopada 2018
Koncerty 2831V  
8

Rammstein zapowiedział koncert w Polsce [DATA, BILETY]

mg | fot. Olaf Heine | 2 listopada 2018
Koncerty 1700V  
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group