terazmuzyka.pl
Koncerty 1254V  
rf | 21 kwietnia 2017
0

Laibach wystąpi w Poznaniu

Słoweński zespół Laibach będzie jedną z gwiazd tegorocznego festiwalu Malta. Grupa wystąpi z orkiestrą na zakończenie festiwalu.

Laibach wystąpi na tegorocznym Malta Festival z orkiestrą l’Autunno pod batutą Simona Dvoršaka w ramach programu The Sound Of Music.

Roger Waters ujawnia szczegóły płyty

Laibach lubi prowokować, a jego twórczość wymyka się sztywnej kategoryzacji. Każdą kolejną płytą, występem i wywiadem artyści wyrażają sprzeciw wobec nacjonalizmu i nieufność w stosunku do systemów: politycznych, społecznych i estetycznych. W swojej twórczości dokonują recyklingu symboli i motywów z historii kultury oraz europejskich totalitaryzmów. Ich zdaniem: „Wszystkie sztuki poddane są politycznej manipulacji, z wyjątkiem tych, które same używają języka tej manipulacji”.

Finał Malty, 24 czerwca 2017 roku, będzie wydarzeniem interdyscyplinarnym łączącym industrialne brzmienie i spektakularną oprawę wizualną z klasyczną aranżacją orkiestrową. Polska premiera „The Sound of Music” zostanie przygotowana we współpracy zespołu z poznańską Orkiestrą Kameralną l’Autunno pod gościnną dyrekcją Simona Dvoršaka. W ramach koncertu usłyszymy m.in. aranżację pieśni powstańczej Andrzeja Panufnika „Warszawskie dzieci”, militarny przebój „Tanz mit Laibach”, a także covery piosenek z musicalu „The Sound of Music”, które artyści wykonali podczas trasy koncertowej w Korei Północnej w 2015 roku.

Laibach wykracza daleko poza wyobrażenia o kultowym zespole – łączy i podważa zarówno świat mainstreamowego rocka, jak i awangardę. „Dziś sztuka jest przedmiotem nie tylko politycznej, ale także ekonomicznej manipulacji – mówi Ivan Novak. – I zawsze istnieje jakiś system, przeciwko któremu należy się buntować”.

Koncert zespołu Laibach odbędzie się 24 czerwca 2017, o godzinie 22.00 w Parku im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Wstęp wolny.

Laibach powstał w Jugosławii w 1980 roku, a zadebiutował w 1985 roku albumem „Laibach”. Grupa jest wpływowa dla nurtu industrial, zainspirowała takie zespoły jak Rammstein. Ostatni studyjny album Laibach ukazał się w 2014 roku pod tytułem „Spectre”.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group