terazmuzyka.pl
Newsy 307V  
mg | 13 września 2018
0

Lana Del Rey opublikowała nowy utwór [WIDEO]

Lana Del Rey opublikowała właśnie nową kompozycję, która jest zapowiedzią jej długogrającej płyty – jej premierę przewidziano jednak dopiero na 2019 rok.

„Mariners Apartment Complex” to tytuł nowego utworu, którym z fanami podzieliła się Lana Del Rey. Artystka kilkanaście godzin przed premierą singla zapowiedziała jego publikację, a także zdradziła, że w przyszłym tygodniu – dokładnie 18 września – światło dzienne ujrzy kolejna premierowa kompozycja zatytułowana „Venice Bitch”. Choć promocja nowego studyjnego wydawnictwa Lany Del Rey nabrała sporego rozpędu, płyta na sklepowych półkach pojawi się dopiero w 2019 roku.

Lana Del Rey jednak nie zagra w Izraelu. Jak uzasadnia decyzję?

Teledysk do utworu „Mariners Apartment Complex” wyreżyserowała siostra wokalistki –Chuck Grant, produkcją zajął się  natomiast Jack Antonoff, który ma na koncie współpracę z Lorde czy Taylor Swift:

Dyskografię Lady Del Rey zamyka opublikowany w 2017 roku album „Lust For Life”.

„Nie” dla koncertu w Izraelu

Lana Del Rey zdecydowała się na występ na Meteor Festival w Tel Awiwie, pomimo krytyki jaka spadła na nią ze strony między innymi Rogera Watersa. Niedługo później poinformowała o zmianie planów. Jak argumentuje swoją decyzję?

Przypomnijmy. Roger Waters i inni artyści wspierający bojkot Izraela argumentują, że koncerty w tym kraju wspierają izraelskie władze i ich politykę wobec Palestyny. W otwartym liście do Lany Del Rey pisali:

Szanowanie [BDS], podobnie jak ja i wielu innych, jest politycznym aktem wsparcia dla Palestyńczyków w ich walce o podstawowe prawa człowieka. Przekreślanie tego jest działaniem politycznym mającym na celu wsparcie apartheidu i odebranie im tych podstawowych praw. Nawet jeśli w głębi serca wierzysz, że będziesz w tym sporze neutralna.

Lana Del Rey odpisała im, że mimo wszystko wystąpi na Meteor Festiwal, uzasadniając swoją decyzję następująco:

Rozumiem, że wielu z was nie podoba się, że jedziemy do Tel Awiwu na Meteor Festival. Rozumiem wasze niepokoje, naprawdę. Wierzę jednak, że muzyka jest uniwersalna i powinna zbliżać ludzi. Zgodziliśmy się na koncert, wiedząc, że będzie on skierowany do dzieci, planuję stworzyć atmosferę miłości, a motywem przewodnim będzie pokój. Jeśli się z tym nie zgadzacie, rozumiem to. Rozumiem racje obu stron. (...) Chciałabym przypomnieć, że występ w Tel Awiwie nie ma charakteru politycznego i nie popiera tamtejszej polityki tak samo, jak moje występy w Kalifornii nie oznaczają, że popieram aktualne działania rządu, które bywają nieludzkie. Ani, że popieram mojego prezydenta, który otwarcie szydzi z niepełnosprawnych osób.

Teraz jednak zmieniła zdanie. Stwierdziła, że wystąpi w Izraelu dopiero, jak będzie mogła wystąpić również w Palestynie. W opublikowanej na Twitterze wiadomości pisze:

Ważne dla mnie jest, by móc wystąpić zarówno w Izraelu i w Palestynie i traktować wszystkich moich fanów równo. Niestety, zaaranżowanie obu wizyt w tak krótkim czasie było niemożliwe, dlatego przekładam koncert na Meteor Festival do czasu, aż będę mogła zagrać zarówno dla fanów izraelskich jak i palestyńskich, a także w innych krajach tego regionu.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 209V  
0

Novika zaprezentowała teledysk do utworu „Emotika” [WIDEO]

mg | fot. Eliza Krakowka | 16 kwietnia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group