terazmuzyka.pl
Newsy 1942V  
szy I fot: Facebook | 29 listopada 2017
0

Lao Che. Zmiana w składzie, nowy album na horyzoncie

W obozie zespołu Lao Che ostatnio dużo się dzieje. Muzycy skupili się nie tylko na koncertowaniu, ale również na komponowaniu nowego materiału. Ponadto doszło do zmiany w składzie. 

W ostatni weekend grupa Lao Che zakończyła prawie trzyletnią trasę koncertową promującą ostatni, bardzo dobrze przyjęty zarówno przez fanów, jak i krytyków muzycznych, album zatytułowany „Dzieciom” (2015), podczas której dali około 200 występów. Teraz przyszedł czas na kolejny studyjny krążek,

Rob Zombie w filmie o Charlesie Mansonie

W rozmowie z naszym dziennikarzem, Jordanem Babulą, lider grupy Lao Che, Hubert „Spięty” Dobaczewski, powiedział co nieco o nadchodzącym materiale:

Ostatnią płytę nagrywaliśmy wszyscy razem na setkę, co ma swoje zalety, ale też powoduje ciśnienie akustyczne, chaos. Dlatego teraz postanowiliśmy zrobić to zupełnie inaczej. Emade [czyli Piotr Waglewski - przyp. szy], który jest producentem, wymyślił żeby nagrać ją etapami, różne instrumenty w różnych studiach. 

Wiadomo też, że siódmy studyjny album formacji będzie - co nie jest zaskoczeniem w przypadku Lao Che - oparty na tekstowym koncepcie.

Ponadto zespół oficjalnie dziś ogłosił, że do składu na stałe dołącza Karol Gola, który zresztą brał udział w tegorocznym tzw. „obozie kompozytorskim”, grający na saksofonie barytonowym, flecie, a także klawiszach. Muzyk jest znany z występów z m.in. Pink Freud oraz Jazzombie, gościnnie pojawiał się także na koncertach Lao Che w tym roku. 

Pierwotnie album miał się ukazać jesienią tego roku. 

Ja jednak nie mogłem odpalić tekstów, więc powiedzieliśmy sobie: nie napinajmy się na tę jesień, niech to będzie wiosna. To nam bardzo ułatwiło, pracowaliśmy na dużo większym luzie i paradoksalnie udało nam się wszystko zrobić na długo przed jakimś deadline'ami

- wyjaśnił Spięty

Już wkrótce muzycy powinni ujawnić więcej szczegółów dotyczących następcy albumu „Dzieciom”. Z krótkiego wywiadu, który ukazał się w poprzednim numerze „Teraz Rocka”, możemy się dowiedzieć, że najprawdopodobniej całość ukaże się pod koniec lutego 2018 roku - taki przynajmniej plan ma zespół. 

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 469V  
0

Polski zespół wykona hymn USA podczas meczu NBA

rf | fot. Keith Allison | 10 grudnia 2018
Newsy 1038V  
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group