terazmuzyka.pl
Newsy 692V  
rf | fot. Nico.GI | 7 października 2019
0

Larry Junstrom (Lynyrd Skynyrd, .38 Special) nie żyje

Zmarł Larry Junstorm, najlepiej znany jako współzałożyciel zespołu Lynyrd Skynyrd oraz basista .38 Special.

W wieku 70 lat zmarł Larry Junstorm, który był współzałożycielem Lynyrd Skynyrd oraz wieloletnim basistą .38 Special. O jego śmierci poinformowali członkowie tego drugiego zespołu.

Opuścił nas Wielki Człowiek grający na Wielkim Basie. Porywał tłumy na całym świecie i żył spełnieniem swoich marzeń. Był jedynym w swoim rodzaju towarzyszem podróży i wspaniałym przyjacielem z wielkim poczuciem humoru, którym potrafił nam poprawić nastrój. Okazywał wielkie serce każdemu, kto znalazł się na jego drodze. Nie będzie drugiego takiego jak on.

Larry Junstorm grał na basie w Lynyrd Skynyrd od samego powstania zespołu aż do 1971 roku, kiedy to zastąpił go Leon Wilkeson. Chociaż nie zagrał na żadnym albumie Lynyrd Skynyrd jego grę można usłyszeć w piosence „Need All My Friends”.

W 1977 roku dołączył do zespołu .38 Special założonego przez młodszego brata wokalisty Lynyrd Skynyrd, Donniego Van Zanta. Z zespołem tym grał do 2014 roku, kiedy to zrezygnował z gry na basie ze względu na kontuzję dłoni. Nie jest jeszcze znana przyczyna jego śmierci.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 697V  
1

Bob Kulick nie żyje

rf | 30 maja 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group