terazmuzyka.pl
Newsy 1350V  
mg | 27 grudnia 2017
2

Lars Ulrich (Metallica) o powrocie festiwalu Orion Music + More. Ciekawa alternatywa

Dwie edycje Orion Music + More wystarczyły, żeby Metallica zrozumiała, że nie był to dobry pomysł. Niewykluczone jednak, że impreza powróci, ale w nowej odsłonie.

Członkowie Metalliki otwarcie przyznawali w wywiadach, że festiwal Orion Music + More był złym pomysłem, który przyniósł milionowe straty. Wydawało się, że zespół nie będzie angażował się już w organizację ogromnych koncertów, ale okazuje się, że to nic pewnego.

The Rolling Stones wystąpią w Polsce?

Na temat festiwalu Orion Music + More, który doczekał się dwóch edycji w 2012 i 2013 roku, wypowiedział się w wywiadzie dla Music Week Lars Ulrich, lider Metalliki:

Orion Music to tylko i wyłącznie nasza rzecz. We właściwym czasie i we właściwym miejscu na pewno do niego wrócimy.

Perkusista opowiedział również o tym, w jakich okolicznościach zdecydowali o zorganizowaniu festiwalu:

Zaczęło się od: „Hej, zorganizujmy własny festiwal!”. Powiedzenie tego zajęło trzy i pół sekundy, natomiast organizacja – trzy i pół miliarda godzin. Każdy, kto zajmuje się organizacją takich imprez powie ci, że to operacja wymagająca poświęcenia od 5 do 10 lat. Próbowaliśmy różnych rozwiązań, ale ostatecznie żadne nie było właściwe.

Lars Ulrich wierzy jednak, że sama idea była słuszna i wciąż ma nadzieję, że Orion Music + More powróci:

Podjęliśmy dwie próby w Ameryce i żadna nie okazała się sukcesem. Rozmawialiśmy o możliwości zorganizowania festiwalu w Europie. To powinno się udać.

Muzycy wielokrotnie mówili w różnych wywiadach, że to właśnie w Europie wciąż żywa jest muzyka rockowa i o wypełnienie ogromnych stadionów jest zdecydowane łatwiej na Starym Kontynencie, niż w Stanach Zjednoczonych, gdzie prym wiodą inne gatunki muzyczne. Może również z tego powodu Lars Ulrich wierzy, że ich festiwal zorganizowany w Europie okazałby się marketingowym strzałem w dziesiątkę. 

Najlepszy rok Metalliki

Dobiega końca rok, który Metallica zapamięta jako jeden z najlepszych w swojej historii. Potwierdził to Ulrich podczas konferencji Dreamforce, podczas której wypowiedział się na temat ostatniej aktywności Metalliki.

To szaleństwo, że po 35 latach ludzie nadal się tak nami interesują. Gramy na małej scenie ustawionej pośrodku hali i w każdej z nich, w których graliśmy w ciągu ostatnich dwóch, trzech tygodni, ustanowiliśmy rekordy frekwencji. Dzięki temu, że scena jest mniejsza, możemy zmieścić więcej osób.

Mamy najlepszy rok dla Metalliki pewnie od ćwierćwiecza. Nie jest tajemnicą, że nie jesteśmy już tacy młodzi, ale niesamowite jest to, że połowa fanów w pierwszych rzędach do 14 i 12-latkowie. Kiedy James, nasz wokalista, pyta, kto pierwszy raz jest na koncercie Metalliki, podnoszą ręce. Szaleństwo. Czy nie wiedzą, że moglibyśmy być ich rodzicami?

Kiedy mieliśmy 22 lata nie zastanawialiśmy się nad tym, co dzieje się wokół nas, ale teraz, po 30 latach, czujemy nasze oddziaływanie na globalną skalę. Był to więc niesamowity rok. A przed nami jeszcze półtora roku koncertów. Dopiero się rozkręcamy.

Lars powiedział też, jak z biegiem czasu zmieniła się perspektywa członków zespołu:

Przez pierwsze 20 lat istnienia Metalliki twierdziliśmy: najpierw zespół i jednostki, a potem rodzina. Ale jakieś 10-15 lat temu odwróciliśmy ten model i teraz na pierwszym miejscu są jednostki i rodzina, a potem Metallica. Dzięki temu jesteśmy teraz w lepszej formie niż kiedykolwiek. Myślę, że jest to nasz najlepszy czas ostatnich 25 lat.

W 2018 roku Metallica będzie kontynuowała trasę koncertową promującą album „Hardwired... To Self-Destruct”, w ramach której 28 kwietnia dotrze do Polski, dając koncert w krakowskiej Tauron Arenie – pierwszy halowy koncert w naszym kraju od 1996 roku.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Felson [178.43.***.***] dodano: 27.12.2017, 18:43 #1
Z całego festiwalu Orion najlepszy był występ zespołu Dehaan w 2013 :D Nawet sam Ray Burton go oglądał z boku sceny.
Kto nie wie o co chodzi, niech poszuka na Y.
lobek [89.64.***.***] dodano: 29.12.2017, 15:58 #2
bląd. w warszawie była halówka na narodowym.
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group