terazmuzyka.pl
Newsy 1714V  
rf | 5 listopada 2019
4

Lars Ulrich (Metallica) wspomina zmarłego basistę Mercyful Fate

Perkusista Metalliki wspomina zmarłego basistę zespołu Mercyful Fate.

Timi Hansen, basista Mercyful Fate, zmarł po długiej walce z nowotworem. Lars Ulrich skomentował śmierć swojego przyjaciela.

Perkusista Metalliki napisał:

Jestem niezwykle zasmucony na wieść o przedwczesnej śmierci Timiego Hansena. Był nie tylko bliskim przyjacielem moim i mojego zespołu, ale też częścią muzycznej siły, która pomogła ukształtować brzmienie Metalliki, jej kierunek i potrzebę grania hard rocka.

Następnie Lars wspominał wspólne chwile, jakie Metallica spędziła z Timim i Mercyful Fate:

Powitali nas w Danii w 1984 roku z otwartymi ramionami, udzielili nam swojego studia, gdzie napisaliśmy piosenki na płytę „Ride The Lightning”, użyczyli swojego sprzętu, pokazali, co Kopenhaga ma najlepszego do zaoferowania i stali się naszymi partnerami w zbrodni. Przez lata spędziliśmy wiele niesamowitych wspólnych chwil, w tym niemal kompletny reunion podczas koncertów w Fillmore z 2011 roku z okazji 30-lecia. I co najważniejsze nagraliśmy 12 minut ich najlepszych kawałków na płycie „Garage Inc.” z 1998 roku.

O śmierci Timiego Hansena poinformował King Diamond, pisząc:

Właśnie dowiedziałem się, że straciłem jednego z moich najdroższych przyjaciół, który od dawna dzielnie zmagał się z rakiem. Nie tylko dzieliliśmy pokój na wczesnych trasach Mercyful Fate, ale zawsze był moim ulubionym basistą wszech czasów. Miałem szczęście, że wraz z innymi przyjaciółmi mogłem go odwiedzić w mieszkaniu i spędziliśmy miłe popołudnie, którego nie zapomnę.

Kiedy ostatni raz rozmawiałem z Timim przez telefon, 24 października, zrozumiałem, że sprawy mają się znacznie gorzej, a mimo to powiedział: „walczymy dalej”.

Timi Hansen grał w Mercyful Fate w latach 1981-1985 i 1992-1993.

Komentarze (4)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Diz [89.71.***.***] dodano: 05.11.2019, 14:33 #1
To ciekawe, bo materiał na Ride the Lightning powstał w 1983 roku, jeszcze ze współudziałem Dave'a Mustaine'a. To co może sobie przypisać jako sukces to wystąpienie w utworze Mercyful Fate "Return of the Vampire", kiedy nagrali go ponownie w 1993 roku na album In the Shadows. Na resztę niech spuści zasłonę milczenia, zwłaszcza na te kwadratowe wykonanie coverów MF przez Metallicę.
Pokaż odpowiedzi (3)
Zobacz także
Newsy 328V  
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group