terazmuzyka.pl
Newsy 5442V  
rf | 30 października 2018
23

Lars Ulrich mówi, ile jeszcze będzie istnieć Metallica. Zaskoczeni?

Metallica gra już od 37 lat. Ile lat jeszcze może grać? Czy myśli o emeryturze? Wypowiedź Larsa Ulricha jest dość zaskakująca.

Metallica jest w trakcie kolejnej części amerykańskiej trasy koncertowej. Perkusista Lars Ulrich udzielił wywiadu stacji 93.3 WMMR Rocks, w której odniósł się do pożegnalnych tras, w jakie wyrusza wiele zespołów.

Lars Ulrich zachwycony polskim filmem

Zapytany, czy wzorem takich grup jak Slayer czy Kiss, jego zespół również myśli o emeryturze, Lars odpowiedział:

Wiele osób mówi o emeryturze, a my czujemy w sobie młodzieńczą energię. Chcemy grać jeszcze długo. Mamy nadzieję pograć jeszcze z 20-25 lat. Nie wiem, jak to będzie wyglądało i brzmiało, ale mamy to w głowach. Nie myślimy o emeryturze, wręcz przeciwnie. Kiedyś, gdy mieliśmy po 17 lat, myśleliśmy tylko o tym, co będzie za pięć minut: „Gdzie jest piwo?”. Dziś nasza mentalność się zmieniła.

Lars Ulrich skomentował też publiczność, która przychodzi na koncerty Metalliki:

Dziś jest na naszych koncertach więcej dzieciaków niż kiedykolwiek. Połowa naszej publiczności ma mniej niż 20 lat. I mniej więcej połowa to dziewczyny. Do tego połowa osób, które przychodzą na nasze koncerty widzą Metallicę po raz pierwszy. To niesamowite.

W tym roku Lars Ulrich skończy 55 lat. Za 25 lat będzie więc miał 80. Czy w tym wieku nadal będzie występował? Możliwe, gdyż jego ojciec, Torben Ulrich, który skończył 90 lat niedawno dał występ, wykonując awangardową muzykę z udziałem pianisty Sørena Kjærgaarda i perkusisty oraz trębacza Krestena Osgooda. Fragment tego występu możecie obejrzeć poniżej.

Komentarze (23)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Rocker [5.173.***.***] dodano: 30.10.2018, 11:37 #1
Będą grać tak dlugo jak będzie się hajs zgadzał i ani minuty dłużej. To nie artyści, to szafy grające best off od lat.
Pokaż odpowiedzi (12)
AR35 [83.26.***.***] dodano: 30.10.2018, 19:13 #14
prog to granie w kółko tego samego,jak odpalisz jedną piosenkę to znasz całą dyskografię,tak samo prawie jak jazz,wszystko na jedno kopyto,jak dream theater czy porcupin tree, nudne to są gatunki i nie dziwię się że prawie nikt nie chce tego słuchać,to jak słuchanie disco polo,ciągle to samo, że niby mądrzejsi grają tą muzykę? nie powiedziałbym, głównie to jacyś czarni ujarani ziołem i upici winem,coś ala bob marley, muzyka klasyczna rzeczywiście jest świetna,chociaż motywy też się powtarzają i do pewnego momentu ciężko tego słuchać,więc można oczywiście być pod względem techniczym lepszym od metalliki czy całego metalu,ale niestety jeżeli jest to nudne to zdecydowanie lepsze jest metalowe patataj umcia umcia,coś przynajmniej się dzieje.
Pokaż odpowiedzi (9)
Komentarze (23 opinie) Skomentuj
Zobacz także
Newsy 2656V  
10

Sharon Osbourne zaatakowała byłego basistę Ozzy'ego

rf | fot. Eva Rinaldi | 13 lipca 2019
Newsy 1499V  
Newsy 1868V  
Newsy 2869V  
2

Romuald Lipko (Budka Suflera) walczy z nowotworem

rf | fot. Facebook | 10 lipca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group