terazmuzyka.pl
Newsy 1322V  
rf | 12 stycznia 2018
3

Lars Ulrich: Czy Metallice było blisko do punk rocka?

Perkusista Metalliki powiedział, czy w początkach działalności jego zespołowi było bliżej do punk rocka niż metalu.

W nowym dokumencie „Inside Metal: The Rise of LA Thrash Metal” Lars Ulrich wypowiada się na temat współistnienia punk rocka i metalu na początku lat 80.

Tool wyda płytę w tym roku

Perkusista Metalliki mówi:

Kiedy mówi się o jedności jakichś grup trzeba pamiętać, że jakieś grupy mogą się zjednoczyć, bo są przeciwko jakiejś innej. Na zasadzie: "wróg mojego wroga jest moim przyjacielem".

Myślę, że coś takiego było dość częste w tamtych czasach w Hollywood. Sztuczność i płytkość wszystkich glamowych zespołów sprawiały, że punki i metalowcy niejako się łączyli.

Jeśli chodzi o nastawienie i poczucie przynależności znacznie bliżej nam było do punków, ale muzycznie nasze korzenie tkwiły w tradycyjnym metalu.

Kirk Hammett, James Hetfield i ja słuchaliśmy AC/DC, Deep Purple, Iron Maiden, Judas Priest, Aerosmith, Led Zeppelin.

Jasne, lubiliśmy też Ramones i Motorhead, ale bardziej podobała nam się ich energia i ich nastawienie. Jeśli chodzi o muzykę naszym sercom bliżej było do Diamond Head.

Jeśli więc chodzi o punk, uwielbiałem ich nastawienie, ale muzycznie nie był mi bliski.

Metallica wciąż najpopularniejsza w USA

Jak co roku, Nielsen Music podsumował kondycję branży muzycznej w Stanach Zjednoczonych. Dzięki obszernemu raportowi, dowiedzieliśmy się który utwór był najczęściej odsłuchiwany, jacy artyści sprzedali najwięcej płyt, a także który muzyczny gatunek jest najpopularniejszy.

Wśród rockowych wykonawców bardzo dobry rok zaliczyła Metallica. Grupa sprzedała najwięcej płyt w swojej kategorii - aż 1,836,000 (liczą się nie tylko egzemplarze fizyczne, ale również m.in. streaming). Tuż za nimi znaleźli się: Imagine Dragons, The Beatles, Linkin Park oraz Twenty One Pilots.

Największą popularnością, jeśli mówimy o dyskografii zespołu, wciąż cieszy się ostatni studyjny krążek, „Hardwired... To Self-Destruct” (2016) - 585 tysięcy (w tym 470 tysięcy kopii fizycznych). Nie był to jednak najczęściej kupowany rockowy album w 2017. Wyżej znalazła się składanka „Guardians Of The Galaxy Vol. 2: Awesome Mix Vol. 2 (Original Motion Picture Soundtrack)” z utworami takich wykonawców jak chociażby Cheap Trick czy Fleetwood Mac, która została uznana za rockowy krążek.

Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Lemmysomemoney dodano: 12.01.2018, 10:00 #1
Na jedynce zdecydowanie hardcore-punk.
I fajnie! Uśmiech
sidney77 [94.254.***.***] dodano: 12.01.2018, 18:40 #2
Pierwsza płyta jest trochę punkowa , fakt
Mundek [188.102.***.***] dodano: 15.01.2018, 19:52 #3
Ale przeciez Metalka nagrala caly album z coverami punkowych klasykow jak GBH czy Discharge
Koncert już wkrótce
  • Metallica
  • Data i miejsce koncertu: 28 kwietnia 2018
    Kraków, Tauron Arena
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group